Keten Tohumu Yağının Cilde Faydaları ve Kullanımı

Keten Tohumu Yağının Cilde Faydaları ve Kullanımı Keten Tohumu Yağı Cilde Faydaları

Keten tohumu yağı cilt için oldukça yararlıdır ve keten tohumu yağının faydası bu yazımızda sizlerle olacaktır arkadaşlar.

KETEN TOHUMU YAĞININ CİLDE FAYDALARI :

GUT VE CİLT HASTALIKLARINA KARŞI KORUMA SAĞLAR: Cilt hastalıklarında keten tohumu yağı yalnızca eklemlerdeki iltihabı azaltmakla kalmayıp aynı zamanda hastalığın yükselttiği kolesterol oranını da düşürür. Gut hastalığında keten tohumu yağının kullanımı hastalığın neden olduğu eklem ağrılarını ve şişkinliği giderir.

Bayanlar Sıkı ve yumuşak bir cilt için Keten tohumu yağı cildinize çok faydalı Keten Tohumu Yağının Cilde Faydaları neler hepbirlikte öğreniyoruz..

Keten tohumu yağı ve keten tohumu cildi yumuşatmaya yarayan Omega-3 kaynağıdırlar ve aynı zamanda cildi sağlıkla besleyen karoten ve E vitamini bakımından da zengindirler.

Keten tohumu yağı cildinizi sıkı ve yumuşak yapar. Keten tohumu içeriğindeki lignan adı verilen koruyucu fıtonutrientler bakımından da zengindir ve bu da cildinizin hem genç hem de yumuşak kalmasını sağlar.

Daima küçük şişelerde ve dondurulmuş olan keten tohumu yağlarını tercih edin ve şişeyi açtıktan sonra da altı hafta içinde tüketmeye bakın ve asla ısıtmayın, ideal dozaj günde bir ya da iki yemek kaşığı taze çekilmiş keten tohumu ya da bir yemek kaşığı soğuk presli organik ketentohumu yağıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir