Vitaminlerle Cilt Bakımı Önerileri

Vitaminlerle Cilt Bakımı Tüyoları

Cilt bakımı yaparken bir çok vitaminden faydalanırız aslında ve cilt bakımı için vitaminlerin faydası oldukça fazladır.

Vitaminlerle Cilt Bakımı önerileri vitaminlerle cilt bakımı nasıl olur hangi vitamin hangi cilt sorunlarına iyi geliyor hep birlikte öğreniyoruz Vitaminlerle Cilt Bakımı

C VİTAMİNİ deposu olan yaz meyveleri ve sebzeleriyle erken yaşlanma belirtileri ve kırışıklarla savaşabilirsiniz. C vitamini erken yaşlanma belirtileri ve kırışıklıkların oluşmasını azaltmada etkili olur.

PROVİTAMİN B5 cildinemlendirme özelliğine sahip bir vitamindir. Ciltte yeni hücrelerin gelişmesinde etkisi olur. Güneş ışınlarının neden olduğu kızarıklıkları giderir, güneşe maruz kalan saç tellerinin kırılıp kurumasını önler.

E VİTAMİNİ bitkisel yağların çoğu,ceviz, fındık-fıstık, tohumlar, soya, et, balık, yeşil yapraklı sebzeler ıspanak, kuşkonmaz, elma, yumurta ve tahıllarda bulunur.

SELENYUM güçlü bir antioksidandır, hücreleri korur. En çok patates, mantar, yumurta, ay çekirdeği ve tahıl ürünlerinde, baklagillerde, balıkta, deniz ürünlerinde, sarımsakta, ayrıca ette, böbrek, yürek gibi sakatatlarda bulunur.

ÇİNKO A vitaminin özelliklerini artırmanın yanı sıra güneş yanıklarının iyileştirme sürecini de hızlandırır. Fındık, mantar, deniz ürünleri, kırmızı et, hindi, yumurta, peynir, yeşil yapraklı bitkiler çinko bakımından zengindir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir