Temel cilt bakımı önerileri

Temel cilt bakımı önerileri Temel Cilt Bakımının Püf Noktaları Ciltlere Göre Bakım önerileri

Bu yazımızda sizlere en temel olan cilt bakımı tüyolarından bahsedeceğiz arkadaşlar. Cildiniz için gerekli olan bakımı ve dikkat etmeniz gereken hususları da bu yazımızda bulacaksınız.

Cildimizin esnek ve sıkı olması kolojen lifleri ve elastin sayesindedir. Cilt genç iken kollajenoz enzimleri bu liflerin dengesini sağlar ve genç cilt esnek, sıkı görünür. Fakat yaş ilerledikçe cildin bu dengeleri bozulur. Uyguladığımız doğal ve bitkisel maskeler cildimizi canlandırır fakat sadece bu maskeler ile cildi uzun yıllar genç tutmak mümkün değildir. En iyi bakım için iyi beslenmeli, uyku düzenine dikkat etmeli, bol su içmeli, sigara ve içkiden mümkün olduğunca uzak durmalı, bol temiz hava almalı ve mümkün olduğunca egzersiz yapmalıyoz..

Cildinizi mümkün olduğunca güneşten koruyun. Az güneşe çıkın ve mutlaka koruyucu krem kullanın

Cildinizi hem aşırı sıcak havadan hem de aşırı soğuk havadan korumak için nemlendirici kullanın.

Sigaradan uzak durun. Çünkü sigara cildimizin ihtiyacı olan oksijeni azaltır ve cildin yenilenmesini önler. Bu da cildimizin solgun ve yaşlı görünmesine neden olur.

Cildinizi tahriş olur korkusu ile derinden temizlemekten korkmayın. Yani biraz pamuk, cilt temizleyici krem ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici size yeter.

Sağlıklı beslenin. ve en azından haftada bir cilt bakımı için maske uygulayın. Maske uygulamaya vakit bulamıyorsanız nemlendiricinizi her zaman sürdüğünüzden üc kat daha fazla miktarda kullanarak cildinizi sanki maske yapar gibi nemlendirmeye bırakın 5-10 dakika sonra kremin fazlasını yumuşak bir kağıt mendil ile silin.

Ara sıra nemlendirici kreminizle cildinize masaj yaparak hem kan dolaşımını hızlandırıp hem de ölü deriyi atarak cildinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Bol sebze ve meyve yiyin, çok yağlı ve çok şekerli ve çok tuzlu besinlerden uzak durun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir