Sirke ile Cilt Bakımı Önerileri

Sirke ile Cilt Bakımı Önerileri

Sirke ile cilt bakımı yapmak cildi ne ölçüde değiştirir yada cilde ne gibi bir etkisi vardır beraber önce buna bakalım arkadaşlar.

Cildiniz parıl parlarmış sirke ile cilt bakımı yaptığınızda arkadaşlar. Neyse detaylara dönelim :

Sirke ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Sirke’nin cildinize faydalarını konumuzda olduğunu öğreniceksiniz Güzelleşmek için sirke kullanmanız yeterli sirke ile cilt bakımı önerileri sizlerle..

Güzel Bayanlar Siz de ışıl ışıl parlayan ve her zaman bakımlı bir cildiniz olmasını istiyorsanız bir çay kaşığı sirkeyi dinlenmiş şişe suyuna ilave edin ve yüzünüzü öyle yıkayın. Ayrıca banyo suyuna 3-4 yemek kaşığı sirke döküp içinde 10 veya 15 dakika kaldığınızda bedeniniz canlanır.

Sirke ile yapılan bakımın diğer faydaları

Küçük kılcal damarlar içindeki kan dolaşımını hızlandırıp cildi nemlendirir.

Antiseptik özelliği nedeniyle enfeksiyona neden olan bakteri, virüs veya mayaların hızla çoğalmasını engeller.
Cilt yüzeyindeki aşırı yağlı bezeleri azaltır.
Pullanma veya soyulma sorunlarına karşı etkilidir.
Cildin ph seviyesini düzenler.

Cildinize iyi gelicek birkaç Elma Sirkesi önerileri

Varisli damarlara Bir bezi elma sirkesine batırıp sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-akşam tekrarlayın.

Zayıflamak için Bir bardak suya bir-iki kahve kaşığı elma sirkesi ve bir kahve kaşığı bal ekleyip, karıştırın. Uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında, düzenli kilo vermenize katkı sağlar.

Akne tedavisi Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.

Ciltteki lekelere Dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Bu yazı internet üzerinden bilgilerden derlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir