Hassas cilt bakımı önerileri

Hassas cilt bakımı önerileri – Herkes değil belki ama çoğu kişi bu cilt yapısında ve hassas cilt yapısına sahip hanımlar sizler için bu yazımızda hassas cildin yapısı için neler yapmalısınız onu anlatacağız. Buyrun;

Hassas deri ince dokuludur. Soğuk ve sıcağa karşı çabuk yanıt verir; rüzgar ve güneş yanıklarına da eğilimlidir. Genellikle kuru ve allerjik reaksiyonlara eğilimlidir. Hava sıcaklığındaki değişiklikler, bazı deterjanlar, kozmetikler ve deriye uygulanan alkol deriyi tahriş ederek, deriyi kolaylıkla kızartır ve yüzeydeki kılcal damarlar kolaylıkla görülebilir.

Bu tür ciltler, güneşten koruyucu dermokozmetik ürünlerin kullanımına ihtiyaç duyarlar. Özellikle PABA ve parfüm gibi allerjenleri içeren güneş koruyucuları kullanmamalıdırlar. Genellikle bebek sabunu kullanılmalıdır. Cilt yumuşak bir havlu ile kurulanmalıdır. Genellikle koku ve makyaj malzemeleri, bilek iç yüz derisinde test edilmeden kullanılmamalıdır. Gece yatmadan önce, hassas ciltler için nemlendirici kullanılması önerilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir