Güneş lekelerine evde çözüm önerileri

Güneş lekelerine evde çözüm önerileri

Güneş lekeleri sizi bıktırdıysa ve geçmiyorsa birde Suna Dumankayanın tavsiyelerini okumanızı tavsiye ederim.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, Güneş lekelerinin bitkisel tedavisi için çözüm önerisinde bulunuyor:

1 tutam maydanoz, semizotu, 1 fincan yoğurt ve bir miktar limonu birbiri ile güzelce püre kıvamına gelene kadar karıştırın ve güneş lekesi olan bölgelere sürerek ortalama yarım saat kadar bekledikten sonra cildinizi ovalayarak temizleyin. Haftada 2 sefer uygulayabilirsiniz. Güneşe çıkarken yüksek faktörlü koruyucu kremler tercih edin.

Güneş lekeleri için uygulayabileceğiniz bitkisel formüller;

Soğan suyu lekelere iyi geliyor. Zayıflatıcı etkisi olarak bilinen soğan suyu yüzdeki lekeleri yok ediyor.

Soğan suyu ile güneş lekelerini yok etmenin formülü için öncelikle soğan suyu maskemizi hazırlamak için bazı malzemelere ihtiyacımız olacak.
Bu malzemelerimiz, yarım çay bardağı soğan suyu, yağsız kese yoğurdu, rendelenmiş havuç, bir çay kaşığı kekik, iki çay kaşığı zeytin yağını temin ettikten sonra maskemizi hazırlamaya başlıyoruz.

Soğan suyunu klorsuz su ile yapmanızda fayda vardır. Hatta bir gün önceden bir baş soğanı alarak, klorsuz bir bardak suyun içerisine atın ve üzerini kapatın. Ertesi gün o suyu maskemizde kullanacağız. Kese yoğurdunu yüzümüze sürüyoruz, daha sonra rendelediğimiz havuçlarımızı üzerine yapıştırıyoruz. Bu işlemin ardından 15 dakika bekliyorsunuz. Daha sonra diğer malzemelerimizi ilave ediyoruz. Yoğurdun üzerine soğan suyu onun üstüne zeytin yağı ve kekik’i karıştırarak pamukla yavaşca ovarak sürüyoruz. Bu şekilde yüzdeki lekeler için cilt maskemizi uygulamış oluyoruz. Siyah noktalar, sivilceler ve güneş lekeleri için bu bitkisel formülü uygulayabilirsiniz. Haftada 2 kere yapmanız uygundur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir