Hassas Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Hassas Cilt Bakımı Nasıl Yapılır – İnsan cildi çeşit çeşittir ve bunlardan en çok bakım ve dikkat gerektiren cilt tipi ise hassas ciltler gelmektedir. Dünya ortalamasına bakarsak %42 gibi bir rakam şöyle yada böyle bu kategori içerisine girmektedir. Soğuğu ve sıcağı sevmeyen hassas cilt güneş ışınları ile tahriş olur lekelenir. Çok çabuk kızarır stres bile cildin renk tonunu değiştirir. Buraya kadar yazdığımız hassas ciltler için öneriler madde haline getirmek gerekirse:

hassas-cilt-bakımı-nasıl-yapılırHassas cildin özellikleri

1- Hassas cilt soğuk ve sıcağı sevmez.
2- Cilde yanlış uygulamalar, cildi daha çok hassaslaştırır.
3- Acılı yemeklerden, alkol den cilt ani reaksiyon göstererek kızarır.
4- Güneş ışınları ve terleme cildi tahriş eder, lekelendirir.
5- Stres cildin renk tonunu değiştirir.
6- Hassas cilt, bu sayılan olumsuz etkenlere karşı çok çabuk tepki verir, iritasyonlara ve kızarıklara neden olur.

Hassas cilt bakımı nasıl yapılır

Cildinizi çok yıkamayın. Nemlendirici şart ama tonik hiçbir işe yaramaz. Makyajınızı acı badem sütüyle temizleyin. Buhar banyosundan kaçının.

Cilde uygun süt formatında bir temizliyici ile cilt temizlenmelidir.Ardından krem bazlı ürünle cilt nemlendirilmelidir.Mutlaka güneş koruma faktörlü bir ürün kullanılmalıdır.Gün içerisinde bol su tüketilmelidir.Gün içerisinde kuruluk problemi çok fazla yaşanıyorsa, sprey formatındaki nemlendiricilerden yararlanılabilinir.Akşamları mutlaka makyaj temizlenmelidir.Nemlendirici yenilenmelidir.Özellikle makyaj yapan bayanlar pudralı ürünlerin kullanımından kaçınmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir