Kuru ve hassas ciltlerin bakımı

Kuru ve hassas ciltlerin bakımı nasıl yapılmalıdır ve kuru hassas ciltlerin bakımında nelere dikkat edilmelidir gibi sorularımıza bu yazımızda cevap aramaya çalıştık arkadaşlar.

kuru-ciltlerKuru cilde sahip olan kişiler daha çabuk yaşlanır, tabi gereken bakımı yapmazsa. Kuru ciltler çatlar, pul pul olur ve kırışıklık çizgilerine yer verir.

Duş veya banyo yaptıktan sonra mutlaka cildinize nemlendirici uygulayın. Hatta bu işlemi hafif nemli olan cildinize yaparsanız nemin cildinizin üst katmanlarına hapsedilmesini de sağlayabilirsiniz. – Yatak odanızda buhar makinesi kullanarak ortamın nemlenmesini sağlayın.

Cildinizi temizledikten sonra havlu ile yüzünüze bastırmadan hafifçe kurulayın, hiç bir zaman kendi kendine kurumaya bırakmayın çünkü bu nemsizlik oranını artırır.

Fazla sıcak su cildinizdeki doğal yağın yok olmasına neden olabilir. Ilık ya da serin suyla yıkarsanız cildiniz daha sağlıklı kalacağı gibi kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Cildiniz hassas ise, parfümlü ve alkol bazlı ürünleri mecbur kalmadıkça kullanmayın. Bakım ürünlerinizi sık değiştirmekten kaçının. Alerji veya kızarıklık riski büyüktür

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir