Hassas Ciltler için Bitkisel Maske Formülleri

Hassas Ciltler için Bitkisel Maske Formülleri Hassas ciltler için bitkisel maskeler Hassas Ciltler için Bitkisel Maske Formülü

Hassas ciltler için bitkisel maskeler bu yazımızda sizlere sunulmuştur arkadaşlar. Buyurun inceleyin ;

Hassas Ciltler için Cilt Maskesi – 1

Malzemelerimiz :
1 tatlı kaşığı bal
1 çorba kaşığı süt(1/2) yarım muz
Hazırlanışı ve Uygulanışı :
Muzu temiz bir kapta iyice ezerek üzerine bal ve sütü ilave edip, iyice karıştırın. Bu karışımı başta göz çevresi olmak üzere tüm cildinize uygulayınız. 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile hafifçe masaj yaparak iyice temizleyiniz.

Hassas Ciltler için Cilt Maskesi – 2

Güzellik Uzmanı ve Herbalist Suna Dumankaya hassas ciltlerin bakımı ve sağlığı için aşağıdaki cilt maskesini tavsiye ediyor. Bu maske yaşlı ve yorgun ciltlerin hassas bakımı için olup, hücre zarlarına esneklik kazandırır.
Malzemelerimiz :
1 tatlı kaşığı badem yağı
1 tatlı kaşığı polen tozu
Yarım fincan nar suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı :
Tüm malzemeleri temiz bir kapta iyice karıştırarak elde ettiğiniz karışımı cildinize sürünüz. 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile hafifçe masaj yaparak iyice temizleyiniz.

Yüzün birden gençleşmesi, kan dolaşımını hızlanarak çalıştırılması, besinlerle oksijenin yüz üstündeki dokulara ulaşması için yapılan işleme canlandırma denir. Bu maskelerle yapılır. Maskelerin hemen hemen hepsinde su oranı yüksektir. Maske sürülünce suyun hemen uçması cildin serinlemesini, rahatlamasını, gözeneklerin büzülmesini sağlar. Maske çıkarıldığında damarlar sayesinde alt deriye bol kan gideceği için cilt düzelir, gözenekler kapanır. Cildin görünüşünde belirli bir güzelleşme görülür. Yağlı ciltlere haftada iki, normal ciltlere haftada bir maske yapmak gerekir.

Malzemeler:

Orta boy çiğ patates
1 elma
1 salatalık

Uygulama:

Malzemeler rendelenip suları karıştırılır ve cilde sürülür. İstediğiniz sürece yüzünüzde kalabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir