Yorgun Ciltler İçin Maske Tarifleri

Hanımlar yorgun ve cansız ciltlere öneriler vereceğimiz bu yazımızda ayrıca yorgun cildinize özel maske tarifleri de bulacaksınız.

Mevsimlerin değişikliği soğuk,sıcak derken makyaj ve bir o kadar makyaj malzemesi kullandığımız cildimizin yorgunluğunu biraz olsun alabilmek için yorgun ciltleri için özel bakım önerileri var bunlardan bir kaçı burada sizlerle. Cilt yorgunluğu için cilt dinlendiren maskeler.

Cilt kusurlarını saklamak için kullandığınız cilt kremlerinin bir çoğu cildinizin nefessiz kalmasına neden olar ve cilt yorgunluğu kaçınılmaz olur. Örneğin sürekli fondöten kullanımı, cildin nefes almasını engeller ve cilt gözenekleri atıklarla dolup, sivilcelere meydan verebilir ya da başka cilt sorunlarına davetiye çıkartabilir böyle sorunlarla karşılaşmamak için tedbirimizi alalım cilt maskelerini uygulayalım. Aşağıda her cilt tipine uygun maskelerin örneklerini bulabilirsiniz.

Yorgun Ciltler İçin Maske Tarifleri
Yorgun Cilt Maskesi 1

Malzemeler:

1 şişe maden suyu
1 adet limon
3 yemek kaşığı bebe yağı

Yapılışı:

Maden suyunu temiz bir kaba boşaltıp içine yarım limonu sıkın. Daha sonra içine bebe yağını ilave edin iyice karıştırın. Karışımı bir sprey şişeye boşaltın. Cildinize eşit bir şekilde püskürtmek suretiyle uygulayın. Bu formül aynı zamanda iyi bir makyaj altıdır.

Yorgunluk İçin Cilt Maskesi 2

Malzemeler:

1 şişe maden suyu
Bir tutam dereotu

Yapılışı:

Bir tutam dereotu blenderden geçirerek parçalayın. Sodayla karıştırın. Boş bir buz kalıbının içerisine bu karışımı boşaltın. Donduktan sonra kullanıma hazırdır. Her gün bir adet buz kalıbını yüzünüzün her yerine eşit olarak gezdirin.
Cilde zindelik kazandıracaktır.

Yorgun ciltlere üzüm maskesi

10–15 adet üzümü, robotta çektirip, göz çevresi hariç bütün yüzüne sür. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıka.

Yorgun ciltlere salatalık maskesi

Cilde parlaklık ve canlılık vermesiyle bilinen salatalık maskesi aynı zamanda genişleyen gözenekleri de sıkılaştırıyor. 1 adet salatalığı rendeleyip, suyunu süzdükten sonra 1 yemek kaşığı yoğurtla karıştır ve göz çevresi hariç bütün yüzüne uygula.

Karma ciltlere elma maskesi

1 adet golden elmanın içini kaşıkla oyup, iyice ezdikten sonra, 2 kahve kaşığı nemlendiriciyle karıştır. 5 dakika beklettikten sonra, soğuk suyla yıka.

Sivilceler için limon maskesi

Limondaki asit sivilcelerin bir numaralı düşmanıdır. Yarım limonun suyunu 1 yemek kaşığı talk pudrayla karıştır. Maskeyi, özellikle sivilcelerin yoğun olduğu bölgelere uygula. İyice kuruduktan sonra, bol suyla yıka.

Fazla kuru ciltlere kahve maskesi

Yarım kahve fincanı balı başka hiçbir şeyle karıştırmadan, göz çevren hariç bütün yüzüne ve boynuna uygula. 10–15 dakika sonra soğuk suyla yıka ve ardından nemlendiricini sür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir