Hassas Ciltler İçin Nemlendirici Krem Önerileri

Hassas ciltler için nemlendirici krem önerileri yazacağımız bu sayfamızda, cilt yapınıza uyacak ve ona zarar vermeyecek nemlendiriciler için ipuçları vermeye çalışacağız.

Konumuza geçmeden önce hassas cilt yapısına sahipseniz kozmetik ürünlerin kullanımı hakkında da sizleri bilgilendirmek isterim. Kozmetik ürünlerinizi uzun süre kullanmayın. Fondötenler ve rujlar 1 yıl, maskaralar 3-4 ay, pudra ve allıklar 2 yıldan uzun süre kullanılmamalıdır. Dermatologlara göre hassas ciltler için, siyah renkli eye-liner ve maskara tercih edilmelidir. Tüm bunların yanında, genellikle pudra bazlı ürünleri kullanmaya özen gösterilmelidir.

Hassas Ciltler İçin Nemlendirici Önerileri

Hassas Ciltler İçin Nemlendirici Önerileri

Hassas cildinizin sağlıklı olmasını sağlamak yada sağlığını korumak için yapılması gereken temel bakımlardan birisi de doğru nemlendiricileri kullanmaktır. Nemlendiricilerin amacı, cilt hücrelerinin içeriden su tutmasına yardımcı olmaktır.

Cilde sürülen şeyi, cilt emdiği için, sert maddeler içermeyen doğru nazik nemlendiriciyi seçmek, sağlığınız kadar hidrasyon için de çok önemlidir. İşte merak ettiğiniz ve beklediğiniz hassas ciltler için nemlendirici önerileri:

1. Dr. Jart+ Water Fuse Ultimate Hydro Gel

Dr. Jart+ Water Fuse Ultimate Hydro Gel

Dr. Jart+ water fuse ultimate hydro gel, cildinize uzun süreli kalıcı çözümler getirmesinin yanı sıra, gözeneklerdeki yabancı maddelerin atılmasına yardımcı olduğu gibi, hem yatıştırıcı hem de anti bakteriyel faydalar sağlar. Ayrıca cildi ferahlatır, sakinleştirir ve cildin nem dengesini geri kazanmasını sağlar.

2. Cleure Day Cream

Cleure Day Cream

Bu krem Türkiye’de var mı bilmiyorum ama Amazon firmasında gördüğüm için yazayım dedim. Diğerler gibi etkili olmasının yanında, cildinizi uyandıracak ve güne başlamanızı sağlayacaktır. Zengin, besleyici cleure day cream yüz kremi yoğun nemlendirme sağlar, çevresel stres faktörlerine karşı bir savunma oluşturur ve ince çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü önler ve azaltır.

3. Dr. Andrew Weil For Origins™MEGA-MUSHROOM Relief & Resilience Hydra Burst Gel Lotion

Dr. Andrew Weil For Origins

Yağsız, jelden suya dönüşen hafif dokulu nemlendirici. Cildin nem seviyesini arttırmaya ve kızarıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Cilt daha tazelenmiş, sakin ve rahat hisseder.

İlgili Makaleler

4. Bobbi Brown Extra Soothing Balm

Bobbi Brown Extra Soothing Balm

Bu krem cilde anında daha fresh ve yumuşak görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

5. Vichy Mineral 89

Vichy Mineral 89

Cildi nemlendirmesinin yanı sıra güçlendirir ve cilde canlı görünüm kazandırır. Vichy Mineral 89 sayesinde cilt daha dolgun görünür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir