Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Yapılır ?

Son Güncelleme: 17.09.2020 05:12

Kalıcı Makyaj Nedir Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır – Uzun zaman ciltte kalan ve uzmanların söylediğine göre zararı olmayan kalıcı makyaj ile bakımlı ve doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz. Evet modayı takip eden Sevgili nazlım kullanıcılar bu yazımızda sizlere kalıcı makyaj nasıl yapılır ve ne kadar süre dayanır?

Kalıcı makyaj bize çok büyük rahatlık sağlayan bir uygulama. Özellikle kirpik, kaş ve dudak çevresine kalıcı makyaj yaptırmak giderek yaygınlaşıyor. Kalıcı makyaj hakkında kısa bilgiden sonra kalıcı makyajın nasıl yapıldığını öğrenelim.

Visagist-Estetiysen Berrin DEMİR kalıcı makyajı şöyle anlatıyor: Kalıcı makyaj cilde özel aletlerle rengi geçirmenin teknik sanatıdır. Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle “mikro-pigment uygulaması” mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir.

Bu alerjik olmayan renkler özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümünü korur.

Kalıcı makyaj parlak ve yüzeysel görünen normal makyaja oranla daha doğal görünür.
Makyajı tazeleme, yenileme, ekleme gerekmez.
Zaman ve para tasarrufu sağlar.
Kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir veya şekil bozuklukları giderilebilir.
Daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılır.

Kalıcı Makyaj Nedir ?
Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?
Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişir.
Ve son olarak bir uyarı…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir