Güzellik ve Sağlık İksirleri

Güzellik ve Sağlık İksirleri

Geçenlerde bir sitede bu sizlere vereceğim yazıyı okumuştum ve gerekli olabilir diye yazıyı kopyalayıp pc’ye kopyalamıştım. Aradan neredeyse 4-5 ay geçti pc’de gezinirken bu yazıyı gördüm ve sizlerle paylaşayım istedim arkadaşlar.

İşte sizler içinde gerekli ve yararlı olabilecek o sağlık ve güzellik iksirleri yazısı :

Sağlıklı, zinde ve güzel bir görünüm için meyve ve sebzelerin içerdiği vitaminlerle Minerallerin çok önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, ayrıca lifli Maddelerin, minerallerin ve flavonoidenin; kanseri ve kalp damar hastalıklarını önlediğini de bildirdi.

Meyve ve sebzelerin içerdikleri vitaminlerle birlikte saç, tırnak, cilt şikayetlerini ortadan kaldırdığını belirten uzmanlar, adaleler ve sinirlerin kalsiyumdan vazgeçemeyeceğini, fosforun enerji depoladığını, potasyumun hücrelere besin maddeleri sağladığını ve demirin de vücudun her yerine Oksijen taşıdığını kaydetti.

Iyodun guatrı önlediğini, A vitamininin görmeyi kuvvetlendirdiğini, B vitamininin sinirler için önemli olduğunu ve C vitamininin de vücudun direncini kuvvetlendirdiğini söyleyen uzmanlar, meyvelerde bulunun vitamin ve mineralleri şu şekilde sıraladı:

“Elma suyu: Potasyum, Magnezyum, kalsiyum ve K vitamini içerir. Bağırsakları düzeltir, cildi temizler. Ananas suyu: Bol miktarda kalsiyum, magnezyum, iyod ve demir vardır. Ahududu suyu: C vitamini ve demir yönünden zengindir. Göz çevresindeki çizgileri kaybettirir. Muz suyu: Tam bir sağlık kaynağı. Potasyum, Magnezyum ve demirin yanısıra bol miktarda B vitamini içerir. Adaleleri kuvvetlendirir. Kayısı suyu: Karotin bombasıdır. Bol miktarda Mineral ve vitaminlerle tanınır. Kiraz suyu: Sağlıklı yapan içerdiği kalsiyum, potasyum ve karotin. https://www.nazlim.net/guzellik/guzellik-ve-saglik-iksirleri.html Portakal suyu: Kalsiyum, magnezyum ve C vitamini deposu. Dolaşım rahatlar, cilt pembeleşir. Üzüm suyu: Potasyum, kalsiyum ve fosfor içerir. Çilek suyu: İçindeki potasyum vücuttaki fazla Suyu alır, daha zayıf görünmemizi sağlar”.

Meyve sularıyla hazırlanacak karışımların bedensel rahatsızlıklara faydası olacağını belirten uzmanlar, “Rezene – salatalık suyu: Kramp çözücüdür. 4 tatlı kaşığı rezene ile hazırlayacağınız çaya 1 Litre Sıcak Su döküp 5 Dakika bekletin. Şekerle tatlandırın. Içine 2 ufak salatalık rendeleyin, kıyılmış dereotu katın ve soğuk olarak için. Pancar suyu: Kan yapar. Yeşil üzüm – muz kokteyli: 250 gram üzümle 2 adet muzu püre yapın. 1 Limonun suyunu ve 3 / 4 litre soğuk sütü katın. Şeker ve vanilyayla tatlandırın. Bu karışım hazmı kolaylaştırır. Kavun – Kereviz suyu: Kuvvet verir. Kuşbaşı kestiğiniz kerevizi çekirdekleri çıkarılmış kavunla karıştırıp, Balla tatlandırın. Kereviz suyu: Kalsiyumu, kemik ve adaleye doping yapar.

Multivitamin suyu: Elma ve portakal suyu karışımı. Çoğu zaman muz ve üzüm suyu da ilave edilir. Ve bir bardak vitamin bombası günlük vitamin ihtiyacının üçte birini kaplar” şeklinde tarifler verip, ister sebze, ister meyve suyu olsun, bunların sularının sıkılır sıkılmaz içilmesi gerektiğinin, aksi halde vitaminlerin ışığa ve havaya karşı hassas olmalarından dolayı hemen yok olacaklarının altını çizdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir