En Hızlı Güzellik Sırları

En Hızlı Güzellik Sırları

Acil işiniz var yada acilen hızlı bir şekilde güzelleşmek zorundasınız diyelim. Güzelleşmek derken cildimizi güzel tutmak anlamında söylüyoruz. Peki seri bir şekilde çabucak nasıl güzelliğimizi koruyabiliriz. Hemen konumuza dönelim açıklamalara geçelim.

hizli-guzellik-sirlariHijyen, bakım ve onarımda, otlar ve doğal maskelerin kullanımıyla olumsuz belirtilerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Fakat evde uyguladığınız doğal maske ve losyonlardan yardım aldıktan sonra mutlaka doğru bir krem seçmek onu cilde uygulamak gerekli.

Dokuya etki eden doğal bir onarıcı, içindeki bitki özleri ve yaprak ektrelerinin etkileşimiyle, yıpranmış ve kırışmış bölgelere doğru işlem yapar.

Size acil durumlarda güzellik kazandıracak bazı uygulamalardan söz edeceğim.
Cilde hayat veren Hodan
Hodan, cilde canlılık kazandıran, gençleştiren bir bitki. Malzeme olarak 3 yemek kaşığı kuru hodan bitkisi gerekir. Cam bir kaba koyduğunuz hodan üzerine sıcak bir litre su dökün. Kapağını kapattıktan sonra demlermesi için 15 dakika geçsin.

Süzdükten sonra iyice soğumasını bekleyin. Bu doğal losyonla akşam yatmadan önce cildinizi silin. Sabah uyandığınızda canlı, güzel bir ciltle karşılaşacaksnız. Buzdolabında saklamayı ihmal etmeyin.
Hodan bitkisinden elde edilen yağdan da yararlanabilirsiniz. Hodan yağı güneşle gelen cilt lekelerine yardımcı olur, sivilce oluşumunu engeller. Hodan yağı, cilde çok etkili, onarıcı bir asit barındırır. Ayrıca stres ortamlarında sakinleştirici etkisi de bulunur. Hodan yağını iki- üç damla elinize alarak, akşamları temiz yüzünüze masajla sürün ve uyuyun.

Yüz temizliği
Mükemel yüz temizliği için üç bitki önerecağim. Kekik, papatya ve adaçayından birer tutam alın ve bulundukları kaba kaynar su dökün. Kabı ateşe koyup, 15 dakika kısık ateşte kaynamaya bırakın. Süzdükten sonra cilt losyonunuz hazır. Akşamları eğer makyajınız varsa önce onu çıkartın. Makyaj kalıntılarını iyice temizlendikten sonra tekrar aynı suyla ikinci kez silin. Ardından doğal bir nemlendirici krem sürüp uyuyun.

Çilek kullanın
5-6 adet çileği 2 yemek kaşığı bal ile karıştırın ve karışımı cildinizde 20 dakika bekletin sonra yıkayın. Cildin kirlilikten arınması, yırpanmış bölgelerin onarılması, eski haline kavuşması için, bu maskeyi kullanın. Ayrıca temizleme sonrası doğal bi krem sürerek uyuyun.
Mynet okurları benden doğal krem tarifi istiyorlar. Isıran yağı, üzüm çekirdeği yağı, nar çekirdeği gibi yağların karışımdan oluşan kremi öneriyorum genellikle.
Gençliğin tabiattan geldiğine inananlar, doğal krem seçiminde özenli olmak zorundalar.

Gözlerin altındaki çirkin morluk
Gözlerinizin altında morarma varsa kuru papatyadan yararlanın. 1 litre suda 1 avuç papatyayı demleyin. Pamuğu suya banarak göz altlarına kompres yapın. Papatya losyonunu makyaj temizlemek için de kullanabilirsiniz.

Bitkisel saç losyonu
Ev yapımı saç losyonu için biberiye ve ısırgan bitkilerini kullanabilirsiniz. 1’er çay fincanı dolusu ısırgan ve biberiyeyi bir kaba koyun. Üzerine sıcak su dökün ve 15 dakika demlenmeye bırakın. Şampuanla yıkadıktan sonra bu su ile durulayın. Saçınızı ılık havlu sararak 1 saat beklayin Parlaklığı ve canlılığı göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir