Güzellik ve Bakım Önerileri

Güzellik ve Bakım Önerileri Dünyanın güzellik sırları

Bütün kadınlar güzeldir ama her kadın bakımlı değildir. Bakımlı olmak ise bizlerin elinde olan birşeydir. Güzellik göreceli bir kavram olduğu için bakımlı olmak ise göreceliği ortadan kaldırmaktadır. işte sizlere güzellik ve bakım önerileri :

Kirpikleriniz dümdüzse, metal kirpik kıvırıcınızı birkaç dakikalığına fönle ısıtın. Böylelikle kirpikleriniz daha kolay şekil alacak. Ayrıca suya dayanıklı bir maskara uygulayın. Diğer maskaralardan daha hızlı kuruduğu için kirpiklerin kıvrımını daha etkili bir şekilde belli edecektir.

Gözlerinize makyaj yapmadan ilgi çekmek için, kirpiklerinizin ucuna birkaç damla vazelin uygulayıp tarayın. Böylece seksi ve parlak bakışlara sahip olacaksınız.

Solaryuma gitmeyi tercih etmiyorsanız birkaç damla bronzlaştırıcı kremi el kreminizle karıştırın ve bu karışımı bacaklarınıza sürün. Böylelikle hafta sonu tatile gitmişsiniz imajını rahatlıkla yaratabilirsiniz.

Uçuğun çıkmaya başladığını hissettiğiniz anda üzerine bir miktar yoğun formüllü nemlendirici sürerek daha kötü bir hale gelmesini önlemiş olursunuz.

Kullanmaya kıyamadığınız sabunlarınızı iç çamaşır çekmecenize veya tişörtlerinizin durduğu rafa koyarsanız, bunları giydiğinizde harika kokarsınız.

Spordan sonra oluşan kızarıklığınız saatlerce sürüyorsa, spor salonundan çıkmadan önce antihistaminik etkili bir ilaç kullanabilirsiniz. Öncesinde mutlaka doktorunuza danışın.

Sivilcelerinize sadece bir bezelye büyüklüğünde diş macunu uygulayın. Diş macunu sivilcenin yağını emerek daha fazla büyümesini engeller. 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

Eğer koltuk altlarınız kuruyor ve pul pul dökülüyorsa narin bir vücut peeling’i ile bu bölgeyi yumuşatabilirsiniz. Böylelikle yaz aylarında kolsuz giysilerinizi gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz.

Göz kaleminizin ucu uygulama sırasında dağılıyorsa, onu 15 dakikalığına buzluğa koyun. Çıkardığınızda ucunun sert olduğunu ve cildinizde rahatça hareket ettiğini hissedeceksiniz.

Bir ölçek sirkeyi dört ölçek sodayla karıştırın ve saçınızı bu karışımla ıslatın. 15 dakika boyunca saçınızda kalmasına özen gösterin. Böylece istediğiniz parlaklığa kavuşabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Saçınız yağlı bir görünüme sahipse, geniş uçlu bir makyaj fırçasını mineral bir pudranın içine batırın. Fırçanın ucunda kalan fazlalığı azaltmak için sapına elinizle hafifçe vurduktan sonra pudrayı saç diplerinize uygulayın.Uyguladığınız pudra fazla yağı emerek saç tutamlarınız arasına karışacak.

Dudaklarınızı Dolgunlaştırın

Dudaklarınızın daha dolgun ve ilgi çekici görünmesini istiyorsanız; birkaç damla nane yağı ihtiyacınızı görecektir. Nane yağını dudaklarınıza sürüp 1-2 dakika bekletin.

Cildinizi Canlandırın

Ciltte biriken ölü deriler soluk ve mat görünmenize neden olur. Türk kahvesi telvesi ve nemlendirici kremi karıştırıp yüzünüze uygulayın. Kahvenin içindeki tanecikler ölü derileri arındırmaya yardımcı olurken, kan dolaşımını hızlandırıp yüzünüze doğal bir pembelik kazandırır.

Rimelinizi Hayata Döndürün

Rimeliniz kuruduğunda yeniden kullanılabilir hale getirmek için rimelin kapağını sıkıca kapatın. Kaynar su dolu bardağın içine rimeli koyup 3 dakika kadar bekletin. Sürenin sonunda rimelin tekrar kullanıma hazır olduğunu göreceksiniz.

Ellerinizi Nemlendirin

Kurumuş ve derisi çatlamış ellerinizin yumuşacık olmasını istiyorsanız; yarım limonla ellerini ovun. Limon; yüksek oranda C vitamini içerir ve cildinizi besler. İlk kullanımdan itibaren farkı göreceksiniz.

Saçlarınızı Şekillendirin
Saçlarınıza dalgalı şekil verirken hem kalın hem de ince uçlu maşa kullanın. Bu sayede saçlarınız hem doğal dalgalı hem de hacimli görünür.

Yağlanmayı Durdurun

Yağlı bir cilde sahipseniz alın, çene ve burun bölgesinde parlamalar olabilir. Cildinizin yağ dengesini düzenlemek için siyah çayı demleyip soğutun. Yüzünüzü çayla yıkayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir