Doğal Saç Bakım Önerileri

Doğal Saç Bakım Önerileri – Doğal Saç Bakım önerileri sayfamızda saçlarınızı doğal görünümüne hazırlayacak önemli ipuçlarını bulacaksınız.

Saçlarınızın daha parlak, canlı ve temiz olması için kozmetik ürünler yerine ekonomik ve tamamen doğal bakım yöntemlerini kullanmak ister misiniz?

Mutfağınızda bulunan malzemelerle saç bakım ve şekillendirme önerileri

Saçlarınızı nemlendirmek için saç kremi kullanıyor olabilirsiniz. Peki, süte ne dersiniz? Saçlarınızı şampuanla yıkayıp iyice duruladıktan sonra saç köklerine ve uçlarına süt sürüp 15 dakika bekletin ve durulayın.

Saçlarınızı şekillendirmek için saç spreyi ya da jöle mi kullanıyorsunuz? Peki, toz şekere ne dersiniz? Boş bir sprey şişesinin içinde 1 su bardağı ılık su ve 1 yemek kaşığı toz şeker koyup çalkalayın. Saçlarınızın şeklini sabitlemek için şekerli suyu sıkın.

Saç derinizdeki şampuan kalıntılarını temizlemek için kozmetik ürünler mi kullanıyorsunuz? Peki, elma sirkesine ne dersiniz? 1 su bardağı ılık suyun içine yarım su bardağı elma sirkesi ekleyin. Nemli saçlarınıza karışımı uygulayın, 15 dakika bekleyip durulayın.

Saçlarınıza sinen kötü kokuları gidermek için parfüm mü kullanıyorsunuz? Peki, domates suyuna ne dersiniz? 3 yemek kaşığı domates suyu ve 1 yemek kaşığı ılık suyu karıştırıp nemli saçlarınıza sürün. 5 dakika bekleyip durulayın.

Elektriklenen saçlarınıza söz geçirmek için kozmetik serumlar mı kullanıyorsunuz? Peki, süzme bal kullanmaya ne dersiniz? 1 yemek kaşığı balı 1 litre ılık suyla karıştırın. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra ballı karışımla durulayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir