Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Son Güncelleme: 10.09.2020 07:51

Porselen makyaj nasıl yapılır video izle

Bayanlara oldukça yakışan ve genellikle özel günlerde daha çok tercih edilen ki bu günler düğün nişan zamanlarıdır burada porselen makyaj yapımı hakkında sizlere bilgiler vereceğiz arkadaşlar. Ayrıca porselen makyaj yapımı videosu ile de sizlere sunulacaktır.

Öncelikle fondoten ve pudranızın cildinizle olan renk uyumuna dikkat edin Bu ürünler uygulandığında ciltte dogal bir görüntü oluşmazsa porselen makyaj amacından sapmış olur Cildinizi seffaf pudrayla makyaja hazırladıktan sonra cilt kusurlarınızı kapatıcınızla örtün Sonrasında makyajınızın amacına gore ışık vermek istediğiniz bölgeleri belirleyin. gece makyajında ışık elmacık kemiklerının üstünde toplanırken gelin makyajında gelinliğin ve saçın modeline gore farklılık gösterir Saçınızın vereceğı gölgelerle makyajınızın ışığı gölgelenebilir ya da gelinliğiniz cok sadeyken yüzünüz abartılı bir hal alabilir.

Bu yuzden size önerim saç provanıza duvakla birlikte gitmeniz ve o anı fotoğraflayarak makyözünüze bu fotoğrafınızı vermeniz Böylelikle gölgelerin nerden geldiği bilinerek makyaj tamamlanır. Düğününüz gündüz ve açık havadaysa makyajınızın mutlaka gün ışığıyla birebir bir mekanda uygulanması gerekır Spotların fazla olduğu aydınlık mekanlar için yapılacak makyajlarında birebir ışık altında yapılması önemli bir ayrıntıdır.

Porselen makyaj Kryolan ürünlerinin kullanımı şart değildir. Çıkarması gercekten çaba ister Kullanmak için de genelde profesyoneller tercih eder. Çünkü hata götürmez. Fondoteninin gündüz kullanımını hiç önermiyorum çünkü cok yoğun bir ürün Gelin makyajında düğün eger geceyse önerebilirim çünkü ışıkların verdiği gri tonu normal hale döndürebilir Ürünün avantajı cok ince bir pudrayla sabitleyecek olmanız Böylelikle yüzünüzün üstünde pudra tabakası oluşmaz.
Kişiye özel yapılmaktadır Porselen Makyaj; ki bu makyaj türüne özel kozmetik malzemelerle yapılır Öncelikle cildiniz derinlemesine temizleniyor Porselen Makyaj nemlendiriliyor Beyaz bir tene sahipseniz daha iyi sonuç alıyorsunuz çünkü uygulanan ürünlerin tamamına yakını açık renkli ürünler.

Önce bir çeşit baz uygulanıyor ciltteki pürüzler kapatılıyor Porselen Makyaj ardından yüzünüzde belirgin olmasını istediğiniz bölgeyi seçiyorsunuz (göz yada dudaklar) makyaj yoğunluğu o bölgeyi hedef alıyor diğer bölgeler hafifçe gölgelendiriliyor Ardından makyaj sabitleyici uygulanıyor ve son rütuşlar yapılıyor.

Makyaj 42 saat dayanıyor ve sıcaktan – sudan etkilenmiyor Sonuç inanılmaz! yüzünüzde yok yok ama sanki hiç makyaj yokmuş gibi duruyor Farklı merkezlerde kişinin yüz hatalarının en doğal duracak şekilde ön plana çıkmasını sağlar Porselen Makyajda terleme olmaz ve makyaj akmaz Kalıcıdır

Tüm yüz fondöten ve pudrayla kapatılır. Buna dudaklarda dahildir. Bunun üzerine kullanılacak zamana uygun bir göz makyajı yapılır. Bu eğer bir yılbaşı gecesiyse sadece bir eyeliner da olabilir. Bir düğünse ve gelin makyajıysa hafif far oyunlarıyla göze ışık verilir. Yanak, alın ve çeneye rengi çok parlak durmayacak pudra ve allıklar uygulanır. Porselen makyajda kullanılan ürünler çok genelde mattır,simli ya da sedefli değildir. Porselen makyajda en çok kullanılan ruj rengi kırmızıdır. Çünkü yüz ve gözler genelen hemen hemen renksiz gözükür, o sebeple dudaklarda renk patlatılır. Makyajın kalıcılıgı ve akmaması içinse sabitleyici spreyler ya da transparan pudralar kullanılır.

Porselen makyajın esas amacı, cildin pürüssüzlüğünü ve fonun üzerine çizilebilirliliğini sağlamaktır. Bu sayede cilt güzelce kapatıldığı için göz yapısı daha farklı kılınabilir,dudaklar olduğundan kalın gösterilebilir,yüz şekliyle kullanılan gölgelendirmelerle oynanabilir. Yüz daraltılabilinir veya genişletilebilinir. Porselen makyaj, çok özel geceler ve çekimler haricinde, gün ışığında kullanılabilecek bir makyaj türü değildir. Özellikle gündüz, güneş ışığında yaptığınız bütün makyaj detayları tek tek farkedilecektir.

ADIM ADIM PORSELEN MAKYAJ

1) Öncelikle sağlıklı bir cilt görünmüne ihtiyacımız vardır.O yüzden cilt ölü derilerinden arınmış temizlenmiş ve nemlenmiş olması gereklidir.Cilt tipiminize göre temizleme sütü yada temizleme jeli ile temizledikten sonra,cildinize uygun bir peling yardımı ile ciltdeki ölüü derileriniz soymanız gereklidir,yine cilt tipinize uygun bir tonikle cildin sıkılaşmasını sağladıktan sonra cilde uygun bir nemlendiriciyle cildiniz sağlıklı bir gürünüme ve ihtiyacı olan bakıma kavuşmuş olur.Bu şekilde cildiniz makyaja hazır bir hale gelmiştir.Özellikle gelin makyajından bir hafta önce yapılan profosyenel bir bakım cildi daha canlı gösterdiği gibi makyajın daha doğal ve daha kalıcılığını sağlayacaktır.

2) İkinci adım olarak porselen makyaj için ihtiyacınız olan şey tüylerden arınmış pürüzsüz bir cilt.Yüzdeki bıyık ve kaşların alınmış olmaları yeterli olacakdır.

3) Cildin pürüzsüzce kapatılması,

a) Porselen FONDOTEN
Temizliyerek hazırladığınız cildinize primer(transparan fondeten) uygulayarak işe başlanmalı.Bu işlem makyajın görünümünü ve kalıcılığını artıracaktır.Özellikle yağlı ve akneli ciltler için tasarlanmış ürün kullanmak cilteki yağı kontrol altına alacaktır çünkü yağlı ve sorunlu ciltte fondeteni sabitlmek oldukça zordur yapacağınız bu uygulama sizin makyajınızın uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.Porselen makyaj için likit bir ürün seçilmeli,Fondeteni seçerken tek dikkat edilmesi gereken husus fondeteniniz bire bir teninizle örtüşmelidir.Yani kapatacağınız cildinizin dekoltenizden ve kulak kenarlarınızdan farklı bir renkte olmamalıdır.En ufak atlanmış bir bölge bırakmamalısınız.Fondeteniniz cildinizin 1-2 ton açık yada koyusu olmalıdır bunun dışına çıkamanız makyajınızın doğallığını alıp götürür.

b) CONCEALER(göz altı kapatıcısı)
Her cilt bebek gibi bir tene sahip değildir,bir çok kişide göz altı morlukları,göz altı torbaları ve cilt lekeleri vardır.
Göz çevresindeki renk farklılıklarını gizlemek, gözlerinizin daha canlı görünmesini sağlamak için Concealer yani kapatıcılardan faydalanabilirsiniz. Concealer; yüzünüzdeki ifadeyi ve bakışlarınızı belirginleştirmek için de ideal malzemedir.Bu şelikde yüzünüzün ve göz çevrenizin gölge düşen yerlerini uygulayarak görünümü destekleyebilirsiniz.

C) PUDRA
Porseln makyajda tercih edeceğiniz pudranın ışıltısız ve mat olması gereklidir.Mat ve yarı taransparan pudralar tercih edilmelidri.Bu durumda pudrayı hem bir sabitleyici hemde matlaştırıcı olarak kullandığımızdan makyajda asla vazegeçemiyeceğimiz bir üründür.Eğer hafif bir kapatıcılık istiyorsak pudrayınızı bir pudra yardımıyla yapmalısınız,daha yoğun bir kapatıcılık için pudra pufuyla tomponlama yaparak yüzünüze pudrayı yedirin.Pudrayı uygularken tıpkı fondeten gibi boynunuza,dekoltenize,burun ve kulak kenarlarınıza asla uygulama yapmayı unutmayınız.

GÖZ
Göz makayajına başlamadan önce sabitleyici primer kullanmak kullanacağınız farın rengini daha çok ortaya çıkaracaktır.Gözleri doğal tutmak makyajınızı daha çakici ve daha güzel hale getirecektir. Tabiki tercihe göre gece makyajı ya da gelin makyajında renk şeçimi değişir,ancak gelin makyajındada pastel renkle yapılan göz makyajı daha duru bir görünüm kazandırıyor. Krem,vanilya ve uçuk pembe bu işi için ideal bir şeçim.Primer astardan sonra açık renkli farla astar geçilen gözlere,bir iki ton koyu farla gölgelendirme yapın.Gölgelendirme asıl gözlere anlamını kazandıran bir harekettir göz üstü çukurlarına yapacağınız far hamlleleri içeriden dıaşarıya göz bitimine kadar olmalıdır. Göz yapınıza göre kalem yada eyeliner kullanın,alt göz çevresine eğer iri gözlere sahipseniz içe,küçük gözlere sahipseniz dışa kaleminizi çekin.Buğulu gözlere sahip olmak istiyorsanız bir makyaj pamukçuğuyla yada far süngeriyle kaleminizi dağıtmanız yeterli olacaktır.

KİPRİKLER
Eğer kiprikleriniz zayıf yada kısa ise isteğe bağlı olarak takma kiprik kullana bilrisniz.Ancak politikamız doğallık olduğunda doğallığın dışına çıkmadan,doğal görünümlü takma kiprikler ya da sadece gözün dış köşesine eklenen kısa kiprikler tercih edilmelidir.Takma kiprik kullanıldığı zaman rimeli sadece belirginleştirmek ve bütünleştirmek için az miktarda kullanılmalıdır.Takma kiprik tercihiniz olmazsa kiprik yapınıza göre bir rimelle kipriklerinizi tarayarak belirgin hale getirin.Asla pırıltılı rimeller tercih edilmez.

ALLIK
Allıkta tıpkı diğerleri gibi naturel renklerden tercih edilir.toz pembe,nude,uçuk korel renkgi gibi renkler porselen makyajın vazgeçilmez renkleridir.Alllık uygulanırken asla kesin ve keskin hatlar olmasın, genellilkle dairesel hareketlerle yumuşak bir görünüm kazanın.

DUDAKLAR,
Dudaklar porselen makyajın son ve en önemli bir hamlesidir.Makyajımız da daha çok nude ve soft renkler kullandığımızdan rujumuzun rengini canlı ve belirgin şeçmemizde hiçbir sakınca yoktur. Özellikle kırmızı ya da pembe bu makyajın vazgeçilmezlerindendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir