Porselen Makyaj Nedir

Porselen makyaj nedir ne anlama gelir

Porselen makyaj ile ilgili bir çok bayan arkadaş meraklarını gidermek ve herkes tarafından uygulanmak istenen bu makyaj türünü öğrenmek için bakmışlar. Bizde henüz bu konuda bilgisi olmayan arkadaşları bilgilendirelim istedik. Porselen makyaj ne demektir açıklayalım şimdi.

Porselen Makyaj aslında bir makyöz tarafından yapılan profesyonel makyajdan farklı olarak bir şey değildir. Kullanılan makyaj malzemeleri aynıdır. Farklı olarak sadece Porselen makyaj pudrası diye bilinen Taş pudradır. Sulandırılarak yüze adapte edilir göz farları ise ıslak olarak kullanılır. Yüzde doğal durmamakla birlikte mat bir görüntü verir. Yüzünde herhangi bir kaza izi ya da çok büyük doğum lekeleri yanık izleri bulunan kişilere yapılır. Şarkıcı İzel bunun için çok iyi bir örnektir. Kendisi ekrana çıkmadan önce porselen makyaj yaptırır. Yalnız porselen makyaj ekranda iyi görünmekle beraber yakından çok mat görünür ve anlaşılır.

Porselen (Gizli Makyaj)

Porselen makyajda cilt düz bir satıh olarak gözükür. Çok belli belirsiz gölgelendirmelerle, yüz kemikleri ortaya çıkartılır ve renkler hiçbir zaman çok belirgin değildir. Porselen makyajda pembe yanaklar yoktur. Porselen makyajda bronz pudralar yoktur. Porselen makyajda sadece yüzdeki çizgiler ortaya çıkartılır ve özellikle yüzde kusurlu görülen bir kısım varsa neredeyse yeniden çizilir.

PORSELEN MAKYAJ ÖRNEKLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir