Güzelliğe Zarar Veren Alışkanlıklar

Reklamlar

Güzelliğe Zarar Veren Alışkanlıklar

Güzelsiniz eyvAllah kabul ediyoruz diyelim ama güzellik gelip geçiyor ve kimse ben ölene kadar güzel olacağım diyemez. Güzellik gelip geçici arkadaşlar bunu kabul edelim sadece güzelliğimizi nasıl uzun süre muhafaza edebiliriz ona bakmak lağzımdır.

guzellikPeki bakalım ne yapmak gerekiyormuş uzun süre güzel kalabilmek için

Diş bakımını ihmal etmeyin
Sararan dişler kokan nefes diş çürümesi diş eti hastalıklarına yol açıyor. Günde iki kez dişlerinizi fırçalayın. Dişlerin arasında sıkışmayan kaliteli bir diş ipi kullanın.

Çenenizle sınırlı cilt bakımından vazgeçin
Dekolte bölgesi vaktinden önce yaşlanır. Göğüs gölgeniz yaşınızı ele verebilir. Çünkü boyun ve göğüs derisi daha incedir genellikle güneşe daha sık maruz kalır. Çenenizin altında kalan bölgeye de yüzünüzde kullandığınız temizleyici nemlendirici ve sıkılaştırıcı ürünlerden uygulayın.

Zamanı geçen makyaj ürünleri kullanmayın
Zamanı geçmiş makyaj ürünleri kullanmaktan ve kaplardaki ürünlere parmakla dokunmaktan hemen vazgeçin. Çünkü ciltte çatlaklar enfeksiyonlar gözde tahriş meydana gelebilir. Rengi dokusu ve/veya kokusu değişen her şeyi atın. Rimeli üç ila altı ayda bir değiştirin. Fondöteni de en azından yılda bir kez yenileyin. Ayrıca kaplarda bulunan ürünleri mümkün olduğunca az ellemeye çalışın. Pamuk ya da aplikatör kullanın ya da avuç içinize çok az bir miktarda dökün veya sıkın. Her uygulama için farklı bir makyaj süngeri kullanın.

Telefonu yüzünüze yaslayarak konuşmayı bırakın
Çene çizgisinde akne ve boyun tutulmasına neden oluyor. Telefonu cildinizden mümkün olduğunca uzakta tutun. Konuşurken başka işlerle de uğraşıyorsanız ahize kapalıyken de konuşulabilen hoparlörlü telefonlardan edinin.

Arındırıcı maskeleri haddinden fazla kullanmayın
Sonucunda aşınmış yanan bir yüz ve tahriş olmuş bir cildiniz olabilir. Kendinizi tek bir arındırıcı ya da temizleyici masaaale sınırlayın. Cildinizi ölü hücrelerden temizleme işlemini çok sık gerçekleştirirseniz sonucu kötü olabilir.

Makyajı temizlemeden uyumayın ya da egzersiz sonrası yüz yıkamayı ihmal etmeyin
Gözeneklerde tıkanma yapışan kirpikler gözlerde yanmaya neden oluyor. Şansınız var ki vakti en kıt olanlar uykuya en fazla hasret kalanlar için bile pratik ürünler raflarda mevcut. Son çare olarak maskara göz kalemi ve farınızı makyaj çıkarıcı mendillerle tek hamlede temizleyebilirsiniz.

Tırnak yemeyi bırakın
Düzenli olarak manikür yaptırın ya da tırnaklarınızı mevsimin moda renklerine boyayın

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.