Aşkta Kazanmanın Yolları

Aşkta kazanmanın yolları sayfamızda sevdiğiniz kişiye olan aşkınızı tekrar kontrol altına alma ve kazanma yollarını anlatacağız.

Eğer ilişkiniz artık size zarar vermeye başladıysa, aldığınız tek bir yudum bile size yeterli gelmiyor ve karşınızdakinin de size daha fazlasını vermeye niyeti yok gibiyse, uzun zamandır kaybettiğiniz kontrolü elinize almanın zamanı gelmiş demektir.

Bazı ilişkilerde zamanla alkolizmin yerini alır. Mutluluktan daha çok acı vermeye başlamış, ve alışkanlıktan öteye geçmez olmuştur. Siz farkında olmasanız da aslında o kişiye ve ilişkiye bağımlı olmaya başlamış ve tüm hayatınızı, arkadaşlarınızı ve ailenizi arka plana almışsınızdır.

İlişkinin başındaki heyecan, aşk kendini kavgalara, güvensizliklere ve hesap sormalara bırakmışsa, yalanlar iki tarafında kurtarıcısı olmuşsa, o gemiyi terk etmenin zamanı çoktan gelmiştir.

Eğer ilişkiniz artık size zarar vermeye başladıysa, aldığınız tek bir yudum bile size yeterli gelmiyor ve karşınızdakinin de size daha fazlasını vermeye niyeti yok gibiyse, uzun zamandır kaybettiğiniz kontrolü elinize almanın zamanı gelmiş demektir. Böyle zamanlarda mantık ve duyguların çekişme zamanı başlar. Mantığınız sizi bu ilişkiden uzak tutmaya çalışsa da duygularınız savaşmaya hazır değildir ve siz karşınızdaki sevgiliye hak ettiğinden fazlasını vermeye başlamışsınızdır.

Aşkı Kazanmanın Yolları

Yıllardır süren araştırmalar sonucunda uzmanlar aşkı kazanmanın yollarının şu 7 bileşenin toplamından geçtiğini belirlemişlerdir.

İyi iletişim
Affetme ve feda etme isteği
Dostluk
Eğlence
Sevgi
Tatmin edici cinsellik
Partneriniz de en iyisini görmek

İşte size ilişkinizin negatif yönde olduğunu gösteren sebepler:

* Kendinizi ilgiye muhtaç hissediyorsanız; Öncelikle neden böyle hissettiğinizi sorgulayın. Hayatınız boyunca hep ilgi mi beklediniz yoksa partnerinizin size karşı duyduğu ilginin zamanla azaldığını mı hissetmeye başladınız?

* Ona karşı bağımlılık hissediyorsanız; Sizi kırdığı, ihmal ettiği ve eskisi kadar sevgi sözcüklerine boğmadığı halde siz hala onsuz yaşayamayacağınızı mı düşünüyorsunuz?

* İlişkide verici taraf hep siz oluyorsanız; Partneriniz size saygı duymuyor, onun için yaptıklarınızı takdir etmiyor ve duygularını ifade etmekten kaçıyor ve siz buna rağmen hala ilişkide verici tarafa mı oynuyorsunuz?

Bunlardan sadece birini hissediyorsanız her ilişkide zaman zaman yaşanan ve birbirinize karşı duyduğunuz sevgi ve güvenle üstesinden gelebileceğiniz bir döneme girmişsiniz demektir. Ama yukarıdakilerden 2 tanesi de tamamen ilişkinizi ve hissettiklerinizi tercüme ediyorsa, arkadaşlarınızla sorunlarınızı paylaşıp, kendinizi onsuz bir hayata hazırlama vakti gelmiş demektir. Unutmayın, her geminin mutlak bir yolcusu ve her yolcunun mutlak gezeceği başka kıyılar vardır. Önemli olan dalgaların sizi fazla hırpalamasına izin vermeden, zamanında terk etmektir dumanı tüten gemiyi.

Aşkta Kazanmak İçin Ne Yapmalı?

Aşkta Kazanmak İçin Ne Yapmalı?

Aşkta kazanmak için yapılması gerekenler hakkında size söyleyeceğimiz tek şey karşınızdakini tanımaktan geçer. Genel geçer kurallar vardır ki bunları zaten burada söyleyeceğiz.

Ona ilgi duydunuz belki de elde ettiniz ama elinizden her an kaçabilir. Peki ne yapmak gerekir ki elinizden kaçmasın ve kaçtıysa onu tekrar kazanabilelim.

1. Kendinizi Tanıyın

Size göre karşınızdaki kişi harika bir insan tam aradığınız kişi olabilir ama kendiniz o kadar iyi bir insan mısınız acaba? Onu hak ediyor muyum gibi soruları kendinize sormalısınız. Mükemmel birisini arayan kişi de mükemmel olmalıdır.

Kısaca söylemek gerekirse herkesin peşinizden koşmasını istiyorsanız, aranılan özelliklerin sizde olmasını sağlamalısınız. Karşımızdakine odaklanmadan önce kendimizi de tanımamız gerekir ki ilişkimiz uzun vadeli olabilsin. Dış görünüm ne kadar önemliyse diğer konularda o kadar önemlidir.

2. Onunla Flört Et

Henüz ilişkinin adı konmadı ama ona karşı ilginiz olduğu bir gerçek. Konuşmalar sırasında göz teması, gülümseme, kazara kollarına dokunma gibi yolları deneyebilirsiniz. Tüm bunlar aşkta size yardımcı olur ve onu etkilemeye başladığınızın göstergeleridir.

Bu saydıklarımızı ne zaman beraber olursanız uygulamalı, git gide onunla dahada yakınlaşmalısınız. Belli noktalara kadar bunlarda sorun yoktur. İnanın bana fark etmeseniz bile onu etkilemeye başladınız.

3. Onu Senden Vazgeçemeyecek Hale Getir

İlişkilerde güven iyidir ama aşırı derecede güven aşkta sorunlara yol açabilir. Uzun vadeli ilişki yaşamak istiyorsanız karşınızdaki kişiye asla onu bırakamazsınız izlenimini vermemeniz gerekir.

Çoğu ilişki uzun vadeli ilişkilerini rutine dönüştürür ve zamanla partnerini asla kaybetmeyeceklerini düşünürler. Her ne olursa olsun ondan asla vazgeçmeyeceklerini düşünüp aralarında aşk kıvılcımları solmaya başlar. Bunu önlemek için mutlaka bir yol bulmalısın ki içindeki sevgi her daim kalıcı olsun.

Bu karşınızdakinin kalbini nasıl kazanacağınızı anladığınızda özellikle başarılı bir taktiktir, çünkü sizi kovalama gereğini hissedecektir, bu da ilişkinizi çok daha ilginç hale getirecektir.

4. Onunla Arkadaş Ol

Herkesin bir şekilde takılmaktan hoşlandığı kendi arkadaşları vardır. Bundan onu asla mahrum bırakmamalı hatta vakit geçirmekten hoşlanacağı bir arkadaşların arasında sizi de görmesini sağlamalısınız.

Her ne olursa olsun sana söyleyecekleri konusunda onu yargılamayacağınızı anlamalıdır. Bu güveni ve arkadaşlığı ona vermelisiniz.

5. Onu Sıkacak Boğacak Beklentiler İçine Girme

Erkek yada kadın romantik bir ilişki esnasında kendini hapisteymiş gibi hissetmemelidir. Daha yeni başlayan ilişkilerde karşınızdakini sıkacak boğacak beklentiler içine girmemek gerekir.

Mutlaka özgür olmasını sağlamalı, ilişkinin başında kıskançlık yada onun şimdiye kadar alıştığı hayatından bir anda vazgeçmesini beklemek sakıncalıdır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. ewet sizin yazdıklarınızın hepsini ben yapıyorum ondan ise bana gelen duydugu nefretlik ve aşşalama seviyorum gitmem gerektinide biliyorum gururumu ayaklarının altına verdim ama ben tam 3 sene onla yaşadım gemiyi terk edip giden degil onu uzaktan nasıl kaxzanırımın peşindeyim bana bu yolda ne tavsiyeleriniz oolur lütfen yardım edeceniz yazacanız her kelime için minnettar ve allah gönlünüze göre veriri inş.hak yolunda ama bana yol gösterin nasıl kazana bilirim tekrara herşeyini biliyorum korkutarakmı yoksa ona o güveni tekrar vererekmi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir