Aşkı Canlı Tutmanın Yolları

Aşkı canlı tutmanın yolları nelerdir diye sorduğumuz neredeyse her uzman farklı görüşleri ile yapacaklarımız konusunda bizleri aydınlatmaktadırlar.

Öyle dönemler oluyor ki her şey monotonlaşıyor ve bazı hareketler sırf alışkanlıklardan dolayı yapılmaya başlanıyor. Kimse bu durumdan da açıkçası memnun olmuyor. İşte böyle durumlar için evli yada birliktelik yaşayan çiftler kendilerince çözüm yöntemleri arayıp buluyorlar yada bazıları bulamadıkları için ayrılık yaşıyorlar.

Aşk hayatınızda eksik giden bir şeyler olduğunu fark ederseniz değişiklik yapmanın zamanı gelmiş demektir. Birlikte geçirdiğiniz rutin zamanların dışında farklı yenilikler, eğlenceler, belkide onun hoşuna gidecek egzotik durumlar ile aşkınızı canlı tutabilirsiniz. Bunları başarabilirseniz zaten aşk tavsiyeleri ile sizi yormaya gerek yok demektir.

Aşkı ayakta tutmanın yolları ile ilgili sizlere, çok karışmaması için başlıklar halinde farklı kişilerden görüşler yazacağım. Bunlar dünyaca tanınan ve işlerinden uzman olan kişiler.

Evlilikte Aşkı Canlı Tutmanın 11 Yolu

Evlilikte Aşkı Canlı Tutmanın

İster 20 yaşında olun isterseniz 90 yaşında, evlilik aşkı taze, tutkulu ve heyecan verici tutmak hayatınızı daha eğlenceli ve zevkli bir şekilde yaşamanızı sağlar.

1. Birbirinizle çıkmaya devam edin.

Kendinize buluşma günü ayarlayıp dışarıda bir yerlerde buluşabilirsiniz. Evden ayrılmak duygularınızı değiştirir ve her ikiniz içinde işleri canlandırır. Fakat evden ayrılmadan da ev içerisinde mum ışığında beraber yemek yiyebilirsiniz. Ara sıra akşamları, hafta sonları dışarıda buluşmayı alışkanlık haline getirin.

2. İkinci veya üçüncü balayına gidin.

Balayı sadece yeni evli çiftler için değildir. Her yıl çocuklar olmadan balayına gitmek sizi monotonluktan kurtaracaktır. Bunu mutlaka deneyin çünkü olumlu sonuçlar alacaksınız, emin olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

3. Teknolojiyi hayatınızdan belli zamanlarda çıkarın.

Tüm elektronik aletleri hayatınızdan çıkarıp belli süre onlar olmadan vakit geçirmeye çalışın. Daha önce kimsede yoktu ve hayatları devam ediyordu emin olun sizde onlar olmadan daha farklı hissedeceksiniz. Birbirinizin hiç bilmediğiniz özelliklerini keşfedeceksiniz.

4. Birlikte sıcak bir banyo yapın.

Işık olmadan sadece mum ışığında küveti sıcak suyla doldurup maliyetsiz bir şekilde birbirinizle vakit geçirebilirsiniz. Daha sonra yatak odanızda yine mum ışıkları içerisinde romantizmin tadını çıkarın. Kendinizi olmadığınız kadar mutlu hissedeceksiniz.

5. Birbirinize servis yapın.

Ev içerisinde baş başa olacağınız bir yemek masasında ona yemeklerini siz servis edin. Yada birbirinizi banyoda yıkayabilirsiniz. Siz eşinizin yüzünü tıraş edebilir oda sizin bacaklarınızı tıraş edebilir. Harika olmaz mı?

6. Birbirinizi besleyin.

Süper bir şey mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Sadece evde değil gideceğiniz herhangi bir restaurantta kimseye aldırmadan yan yana oturarak birbirinize yemek yedirin. Çok mutlu olacağınızdan şüpheniz olmasın. Sizin yadırgayan bakışlar bir süre sonra bunu yapmak isteyeceklerdir.

7. Birbirinizin gözlerinin içine bakın.

Hiç bir cümle kurmadan birbirinizin gözlerinin içine bakıp gözlerinizle iletişime geçmeye çalışın. Başlangıçta zor ve garip olsa da ilerleyen dakikalarda hoş hisler yaşamaya başlayacaksınız.

8. Onunla kimsenin olmadığı bir ortamda dans edin.

Yemekten sonra müzik eşliğinde baş başa dans etmek inanın bana harika olur. Aile içerisinde çocukların yanında dans etmekten utanıyorsanız yatak odanızda bu dansı yapabilirsiniz. Hatta kıyafetlerinizi çıkarıp çıplak şekilde dans etmeyi deneyin. Bunu yaparak fark edeceksiniz ki o sizin arkadaşınız yada herhangi birisi değil.

9. Birbirinize masaj yapın.

Masaj romantizmi canlı tutmanın başka bir yoludur. Profesyonel bir masajcı olmanıza, süslü kokularla ve çeşitli yağlarla bu masajı yapmanıza gerek yok. Ona dokunuşlarınız çok iyi gelecektir.

10. Birlikte şiir okumayı deneyin.

Aşk şiirlerini gözlerinin içine bakarak birbirine okumak gibisi yoktur. Ünlü şairlerin şiirlerinden çeşitli mısraları kendi sesinizle ona okuyun çok beğenecektir.

11. Onun bulması için ev içerisinde çeşitli yerlere aşk notları yazıp gizleyin.

Mutfakta buzdolabının içinde, banyoda lavabonun üzerinde, yastıkların altında hatta iç çamaşırı çekmecesinin içerisinde onun bulabileceği yerlere sevginizi anlatan aşk notları gizleyin.

Aşkı Canlandırmanın Yolları

Aşkı Canlandırmanın Yolları

Aşkı canlı tutmak ile ilgili yukarıda bir şeyler yazdık ama başka bir uzmanın görüşleriyle de bunu pekiştirmek gerektiğini düşünüyorum. Aşkı canlandırmak için ne yapmalı hangi yöntemleri denemeliyiz?

1- Sevdiğini mutlaka söyle. “Sen biliyorsun ya seni sevdiğimi” deme. Aşık insan sevildiğini duymak ister. Bunu binlerce kez söylesen de bıkmaz. Öyleyse sen de bıkma.

2- Söylemek yetmez, sevdiğini mutlaka göster. Sevmek sadece dilinde kalmasın, eyleme de geç. Bunu yapabilmenin en iyi yolu, sevdiğin kişiyi hayatının en öncelikli kişisi haline getirmendir. Bir başka deyişle ondan daha önemli kişi ya da şey olmamalı hayatında.

3- Onu görmek için fırsatlar yarat. İşe, güce, okula mazeret bulma. Her atlatman, her “Görüşelim” dediğinde reddetmen aranızdaki aşkı törpüleyecektir, azaltacaktır.

4- Sürprizler yap, yaratıcılığını kullan. Klişe şeylere gerek yok. Kimse sana sürekli elinde bir buket çiçekle kapısına git demiyor. Ama “Çiçek almak da ne, bizim bunlara ihtiyacımız yok” deme. Ayda yılda bir de olsa o çiçeği al. Sürprizi çiçeğe de indirgemeyelim. Yapacak çok şeyin olmalı.

5- Onunla konuşurken yumuşak ol. En kavgalı anınızda bile sesini yükseltme. Haklı da olsan, haksız da olsan onu mutlaka dinle, söylediklerine kulak ver. Ondan sonra kendi söyleyeceklerini söyle. Tartışma bitince barış, asla küs kalma.

6- Dokunmak aşkın en güzel aktarımıdır. Her fırsatta dokun ona, elini tut, saçını okşa, beline sarıl, omuzuna yaslan. Ama mutlaka dokun. Dokunmaktan kaçarsan karşındaki insan kendisini ‘istenmeyen’ olarak görür.

7- Mutlak dürüstlük yoktur biliyorum ama olabildiğince, elinden geldiğince dürüst ol. Onun yüzünü güldürecek, hoşça vakit geçirtecek beyaz yalanların zararı yok. Hayatını etkileyecek yalanlar söyleme. Kendini olduğundan farklı tanıtma, bir gün bunun ortaya çıkacağını unutma.

8- Onun kişiliğine, yaşam biçimine, senden önceki hayatına saygı duy. O da seninkine duyacaktır böylece. Siz ancak birlikte olmaya başladığınız andan itibaren birbirinize karşı sorumlusunuz. Kimseye geçmişinin hesabını sorma çünkü seni ilgilendirmez.

9- Birlikte kaliteli zaman geçirin. Sürekli evin içinde oturarak ya da hep aynı yerlere giderek kendinizi sıkıntıya boğmayın. Yeni yerler keşfedin, birbirinize kitap okuyun, bir filmi izledikten sonra mutlaka üzerinde konuşun.

10-Geleceğe dönük planlar yapın. Ama asla birbirinizden yapamayacağınız şeyler istemeyin. Tutamayacağınız sözleri vermekten kaçının. İlişkiye ad koymak iyidir ama bunu yapamıyorsanız akışına bırakın.

11- Başkalarının önünde asla kavga etmeyin, birbirinizi eleştirmeyin. Sevgililer birbirinin rakibi değil, tarafıdır. Birbirinizi koşulsuz desteklemelisiniz. Ancak kendi kendinize kaldığınızda sevgilinizin yanlışlarını ona söylemelisiniz ve düzeltmesini istemelisiniz.

12- Aşk ‘katlanmak’ değildir. Sevgilinizin yapmayı istemediğiniz şeyleri yaptırmasına belki bir süre katlanabilirsiniz. Ancak daha sonra mutlaka bundan sıkılacak ve yapmaktan vazgeçeceksinizdir. Bu yüzden ‘katlanmayın’, sevgilinize “Ben bunu yapmak istemiyorum” deyin.

13- Birbirinize olduğu kadar, birbirinizin ailelerine ve arkadaşlarına da saygı duyun.

14- Bir derdiniz olduğunda bunu başkalarıyla değil önce sevgilinizle paylaşın.

15- Önemli bir konuda (iş, okul, sınav, vb.) mutlaka sevgilinizin görüşünü alın. Onun söylediklerini önemseyin.

Peki sizin bu konudaki fikriniz nedir? Aşkı canlı tutmak için neler yapmalıyız? Yorumlarda belirtin herkes okusun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir