Aşkı evliliğe dönüştürmek

Aşkı evliliğe dönüştürmek

Uzun süredir bir aşkınız var yada şöyle diyelim uzun süredir bir beraberliğiniz var ama evlilik ile hiç bir gelişme yok. sizde kara kara düşünüyorsunuz evlilik konusunda ne düşünüyor ve acaba benimle evlenecek mi diye.

İşte yazının devamı :

Aşık olduğunuz kişiyi nikah masasına oturtacak öneriler!

Ask ve kadin-erkek iliskileri üzerine yaptigi arastirmalarla taninan Gorman, fiziksel anlamda yanyana olundugunda gerçekte kimin ne oldugunun kolaylikla anlasilabilecegini ifade ederek, “Biriyle yüz yüze görüsmek gerçekte onun kim oldugunu anlayabilmek adina en iyi yoldur.

Örnegin; internet ortaminda çok hoslandiginiz birini gördügünüzde fiziksel olarak ayni seyleri hissetmeyebilirsiniz. Yüz yüze gelindiginde gerçekten uyumlu bir partner bulmak zordur. Her nerede yasiyorsaniz yasayin iliskinizi ayakta tutmak adina iletisimi asla aksatmayin. Iletisim azligi her iki tarafta da süphelere, güvensizliklere ve anlasmazliklara neden olabilir. Bu yüzden düzenli iletisim ve birbirini dinleme iyi bir iliskinin anahtarlaridir. Birbirinize, birbiriniz hakkinda ne düsündügünüzü ve ne hissettiginizi söylemeye tesvik edin” dedi.

Uzun ask birlikteliginin evlilikle sonuçlanmasinin bireylere bagli oldugunu söyleyen Gorman, asiklara su önerilerde bulundu:

“Birbirinize araniza baska hiç kimsenin giremeyeceginin sözünü verin. Dünyanin farkli kürelerinde dahi yasayabilirsiniz, ancak teknoloji askinizi yasatmaniza yardimci olacaktir. Biraraya gelmek için bir gün tespit edin. Eger gerçekten ilerde hayatinizi paylasmayi düsünüyorsaniz simdiden ortak zaman geçirmeniz gerekir. Eger çiftlerden hiçbiri bir digerinin yanina tasinmayi düsünmüyorsa bunun imkansiz bir ask olduguna inansaniz iyi olur. Bazi insanlar için hislerini yüz yüzeyken dile getirmek zor olabilir. Bu yüzden sik sik mesajlar atin, mektup yazin ve e-mail gönderin. Birbirinize karsi dürüst olun. Uzaklik bir seyleri saklayabileceginiz anlamina gelmez.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir