Sivilce Neden Olur Sebepleri Nelerdir

Reklamlar

Sivilce Neden Olur Sebepleri Nelerdir Sivilce Neden Olur Sivilce Nedenleri Nelerdir

Yaklaşık olarak her insanın karşılaştığı sivilce neden olur ve sivilce çıkmasının sebepleri nelerdir anlatalım arkadaşlar.

Sivilce Neden Olur

Sivilce (akne vulgaris) sık görülür ve rahatsız edici bir sorundur. Özellikle ergenlik başlarında ciltte yağlanma artar, yağ bezlerinin faaliyeti bozulur. Böylece deride yağ birikimi, gözeneklerde tıkanma, şişme, iltihaplanma, deri altı kisti olabilir.

Deride bildiğimiz gibi küçük gözenekler vardır. Ciltte bulunan yağ bezleri bu gözeneklerden Sebum denilen bir madde salgılar. Bunun amacı cildi korumaktır.

Bazen kendi kendine geçse bile, bazı tedavi gerektiren durumlarda geç kalmalara, yanlış bilgilenme sonucu yanlış uygulamalara, kalıcı izlerin oluşumuna ve hatta şikayetin artmasına neden olabilir.
Kozmetikler sivilcede rol oynayabilir. Sürekli devam eden düşük dereceli sivilcede kozmetikler suçlanmıştır. Özellikle yağlı ürünlerle masaj yapılan cilt bakımlarından sonra iltihaplı sivilce atakları tanımlanmıştır.

Stres sivilcede suçlanan faktörlerden bir diğeridir. Stres vücutta kortizon ve androjnleri arttırır. Kana bu maddelerin artması , yağ kanallarını uyararak sivilce oluşumuna neden olabilir.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.