Rüyada Yolunu Kaybetmek Görmek

Son Güncelleme: 12.02.2021 17:56

Rüyada Yolunu Kaybetmek Görmek Ne Anlama Gelir?

İki şekilde bu rüya yorumlanır çünkü rüyanın gerisi önemlidir. Eğer rüyayı gören kişi kaybettiği yolunu tekrar bulursa rüyanın anlamı değişir farklı şekilde tabiri yorumu yapılır. Öncelikle yol ne demek wikipedia sitesinin açıklaması ile ona bakalım daha sonra rüyamıza geri dönelim.

Yol; ulaşımda kullanılan, uzun bir şerit şeklindeki sert yüzey. Doğal nedenlerle oluşmuş veya insan eliyle hazırlanmış olabilir. İnsan, hayvan ve taşıt trafiğinin hızla, kolayca ve emniyetle ilerlemesine yardımcı olur. Birde rüyada görülen yol mecazi anlamda mı yoksa gerçek anlamında mı kullanılmış ona da bakmak gerekiyor. Rüyada yolunu kaybetmek neye işarettir hep beraber bakalım.

Rüyada yolunu kaybetmek ne anlama gelirRüyada Yolunu Kaybetmek Görmek
Rüyada yolunu kaybettiğini gören kimse, batıl olan şeylere dalar. Ancak sonradan doğru yolu bulursa selamete erişir.

Rüyada yolunu kaybetmek ve bulmak

Yukarı da yazdığımız gibi rüyayı gören kişi rüyasında yolunu kaybedip daha sonra bulursa sıkıntılarından kurtulur selamete erer. Dini açıdan daha çok bu rüya ile ilgili tabirler yapılmıştır.

Rüyada aradığı gideceği yolu bulamamak

Kendisini üzen ve sıkıntıya sokan durumların yakında düzeleceğine, tövbe etmeye ya da İslam’la şereflenmeye tabir olunur. Bir başka yorumda ise, eşler arasında ayrılığa sebep olacak bir olay yaşanacağına, alınan kararların bir türlü istenen şekilde uygulanamayacağına ve azalan kazancın sonunda tamamen biteceğine, hayırlı insanlar ile tanışılacağına, birçok kişinin dikkatini çekeceğine, rahat ve sağlıklı bir döneme gireceğine, çok büyük bir mutluluğa ereceğine, gireceği bir işte çok sevdiği bir kişi ile bir ortaklık kuracağına, kurulacak olan yuva sayesinde huzurlu bir geleceğe erileceğine, işlerin çok büyük kazanç sağlayacağına, lüks ve kolaylık içinde yaşayacağına, duyduğu endişenin iki kat artacağına, maddi ve manevi açıdan büyük bir ilerleme kaydedileceğine tabir olunur.

Rüyada yolunu kaybetmek sonra bulmak

İş hayatında herhangi bir zarar görmeden çok büyük ve başarılı işlere imza atacağına, sevdiği kişilerden büyük ihanetler göreceğine tabir olunur. Bir başka yoruma göre ise, olumlu şekilde ilerlemeyeceğine, kötü niyetli bir arkadaşın yol açtığı sıkıntıların ortadan kaldırılacağına, çok büyük mutluluklar yaşayacağına, sıkıntılarının ve sorunlarının sona ereceğine, asla harama el uzatmayacağı gibi, çevresindeki kimseleri de yanlış hareketlerinden ötürü uyararak onlara da iyiliklerde bulunacağına, hidayete ermekle birlikte tüm aile yaşantısını da bu yönde değiştirip ve düzenleme yoluna gideceğine, sorunların kısa zamanda ortadan kalkacağına, eline güzel fırsatların geçeceğine, tatsız durumların yaşanacağına ve bu yüzden başın derde gireceğine, kötü düşüncelerinin ve sıkıntılarının da dağılacağına yorulur.

Rüyada evin yolunu bulamamak

Rüya gören kişinin ev hayatındaki sıkıntılara malum olan rüyadır. Kişinin görev ve sorumluluklarını ihmal ederek başka yollara sapmasına uyarı niteliğinde olan rüya; aile içindeki huzursuzluğuna, geçimsizliğine, dışlanıp ayrılıklar yaşayacağına yorumlanır. Bir başka yoruma göre, kazancının azalmayacağına, maddi ve manevi olarak güçleneceğine, kısmet alacağına alamet eder.

Rüyada arabayla yolunu kaybetmek

Sevdiği kişilerin ve kendisinin zarar görmesine neden olacağına, kazancın katbekat arttırılacağına, mal ve mülk sahibi olunacağına, dertlerin ve sıkıntıların sona ereceğine işaret etmektedir.

Rüyada karanlıkta yolunu bulamamak

Kişi evinin yolunu karanlıkta kaybettiyse bu o kişinin herhangi bir konu hakkında tecrübe sahibi olana kadar çıraklık yapacağını ve ustalaşmanın bu çıraklıktan sonra olacağını belirtir. Sıkıntı yaratan kişilerin haneden ve aileden uzaklaştırılacağına, iş hayatında çok zarar edileceğine yorulur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Abımle bır yerde otururken bir gazete aimak için minibuse bınıyorum.Mınıbus yanlıs hatta gıdınce ben iniyorum.Fakat gıitmem gereken yolu bir turlu bulamıyorum.Yoldaki insanlara soruyorum ama kimse yardımcı olmuyor.Dar ve camurlu yollarda yuruyorum ve yavas yavas akşam oluyor.Ben ıyıce panık yapıyorum.Bu korkuyla uyanmısım.Fakat bu ruyayı degişik zamanlarda en az üç kere daha gördüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir