Rüyada Kaybetmek Ne Anlama Gelir?

Son Güncelleme: 12.09.2020 14:12

Rüyada Kaybetmek Görmek

Rüyada bir şeyi kaybettiğini görmek, geçmişte yaşadığınız günleri özlediğinizi belirtir. Kaybedilen şey kötü ise rüya iyi, kaybedilen şey iyi ise zarardır.

Kıymetli bir eşyanızı ve aile ferdinden herhangi birini kaybettiğinizi görmek, geleceğiniz hakkındaki endişelerinizin yerinde olmadığına delalet eder. Rüyasında çoktan beri kaybettiği bir eşyasını bulduğunu görmek uzun zamandan beri beklediği bir haberi alarak sevineceğine, gaipte olan bir yakınından haber alıp sevindiğini görmek, eline beklemediği bir yerden çokça para geçeceğine işarettir.

Rüyada Telef Etmek Görmek

Güzel bir şeyi zayi ve telef ettiğini, işlediği ve üzerinde olduğu hayrı ifsat etmeye (bozmaya), sözünden caymaya, mezhebini terk ederek başka mezhepleri taklit etmeye, Bazen telef etmek layığı olmayan bir kızla evlenmeye, Bir şeyi kayıp ve telef etmek sevvgi ve muhabbeti baltalayan kin hastalığına delalet eder.

Rüyada Yitik Görmek

Bir yerde yitik bir şey bulup onu almak insanın elinin altında bulunanlardan kazanacağı nefis şeylere, tabiatına uygun beklentilere, mübarek bir çocuğa yahut beklenmeden meydana çıkacak mirasa delalet eder.

Rüyasinda bir seyi zayi ettigini görmek, uyanikken bir hayir isledigine, veya bir yeminini yerine getirmedigine isarettir. Abdulgani Nablusi’ye göre, rüyada kiymetli bir seyini zayi ettigini gören, kendisine layik olmayan bir kimse ile evlenir. Eger altin veya gümüs gibi kiymetli bir seyini zayi etmis ise kindar bir kimse olduguna delalet eder.

Rüyada Çocuğunu Kaybetmek Görmek

Rüyada çocugunu kaybeden kadini görmek, ferahliga, sevince ve yücelige isaret eden bir mahzunluktur. Bazen bu rüya evlad ve annenin kaybolmasina isarettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir