Yüz Jimnastiği Hareketleri

Son Güncelleme: 09.09.2020 07:53

Yüz Jimnastiği Hareketleri Yüz Jimnastiği Hareketleri Video izle

Yüz cimnastigi de diyebileceğimiz bu hareketlere yüz yogası da diyenler var arkadaşlar. Videolu anlatım olsun dedikleri için arkadaşlar bizde hem videolu hemde resimli şekilde yüz jimnastiği hareketleri nasıl yapılır sizlere anlatmaya çalışacağız.

Buyurun Yüz Jimnastiği Hareketleri

Yüz yogası hareketleri

YOGA 1

Göz altı ve kaşınızı bir arada tutarak hafifçe gerin ve gözlerinizi kısarak 10 saniye bekleyin. Bunu sabah öğlen akşam tekrarlayabilirsiniz.

Klasik yoganın içinde bir bölüm olan ve tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de ilk kez Siddashram Yoga Merkezi’nin uzmanlarından Lourdes Çabuk tarafından uygulanan ‘Güzellik Yogası’ hem içerden hem de dışardan yapılan www.nazlim.net çalışmalarla cildinizi ve yüzünüzü daha genç sağlıklı ve güzel kılmayı hedefliyor. Doğru beslenme nefes çalışmaları ve yüze yönelik egzersiz hareketleri birleşince ortaya neşter altına yatmadan da güzelleşilebileceği gerçeği çıkıyor.

YOGA 2

Gözleri yukarı kaldırıp aşağıya doğru bakarken kaşları çatıp 10 saniye bekledikten sonra bırakın ve bunu en az 3 defa tekrarlayın. Derin kırışıklıklarda bunu sabah öğlen akşam tekrarlayabillirsiniz. Günümüz toplumlarında fiziksel görünümün ne kadar önemli olduğu inkar edilemez bir gerçek.

Gerek kadınlar gerekse erkekler daha genç ve bakımlı görünebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Kimileri güzellik merkezlerinden çıkmıyor kimileri de spor salonlarından… Ancak insanların çoğunun ihmal ettiği bir bölge var; o da yüzleri…

YOGA 3
Bir kaşığı şekilde gibi ağzınıza koyarak yukarı kaldırın. 10 saniye bekleyin. Bu hareketi de günde 3 kez uygularsanız yüz kaslarınızdaki sarkmaları önlemiş olacaksınız.

YOGA 4
Kalemi ağzınızda içe doğru çevirerek yapacağınız hareketle de hem yanak kaslarınızı çalıştıracaksınız hem de dudaklardaki sarkmayı önleyebileceksiniz. Kısa süre sonra dudaklarınız silikon yaptırmış gibi dolgunlaşacak.

YOGA 5
Parmaklarınızla göz kapaklarınızı yukarı doğru çok sıkı olmamak şartıyla çekin. Yine 10 saniyeden fazla olmamak şartıyla bu egzersizi de günde 3 kez dikkatlice tekrarlayabilirsiniz. DOĞRU BESLENME ŞART Nasıl doğru www.nazlim.net beslenebiliriz? Su içmek çok önemli. Ama günde 5 litre su içmek yanlış çünkü böbrek zorlanıyor. Benim tavsiyem şu; birgün çok yemek yediyseniz ertesi gün sebze ve meyve yiyerek vücudunuzu arındırın. Bu sayede cildinizi de toksinlerden temizlemiş olursunuz.

YOGA 6

Ağzınızı tam olarak açıp 3-4 saniye bekledikten sonra dudaklarınızı da büzüştürerek gözlerinizle birlikte kapayın. Kaşlarınızı çattıktan sonra mutlaka günde 5-10 kez avuçlarınızla alnınızı germelisiniz.

Diğer Bazı Hareketler ise şunlar
A.E.İ.O.U sesli harflerini çok yavaş ve çok derin olarak, çene kaslarını . iyice büzerek söyleyin.
-Seçeceğiniz bir cüm…le..yi… hecelere ayırarak söyleyin, ve bunu yüz kaslarınızı büzerekyapın.
-dişlerinizin arasında bir tapa tutarak, yüksek sesle bir parça okuyun veya konuşun,
Bütün bu hareketler, yalnızca kaslar için değil, aynı zamanda konuşma biçimi için de yararlıdır.
-Islık çalar gibi dudak çevresini büzün ama dudaklarınızı öne doğru uzatmayın . Bu hareketi birçok kez tekrar edin.
-Ağzınızı (susuz olarak) çalkalıyormuş gibi yapın, arria ağzınızı kapalı tutun.
Bu gevşetir ve kan dolaşımını hızlandırır.
– Eğer içinizden gülmek geliyorsa, dilinizle iç kısma kuvvetle bastırarak gülümsemenizi yayın.
-Dilinizle sağ yanağınızı şişirerek kulaklarınıza doğru çekin.
Aynısını sol yanak İçin de yapın.
-Baş ve orta parmağınızı çenenizin altında sağdan sola ve soldan sağa “piano” çalargibi hareket ettirin.

Birde Video İzleyelim İsterseniz:

Başka Bir Tane Daha :

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir