Kadınların Kazanamayacağı Tartışmalar

Erkeklerin en büyük dertlerinden birisi de evde kadınların çok konuşmaları ve başlarının etini yemeleri. Fakat öyle zamanlar ve durumlar oluyor ki kadınların bile sustuğu erkeğin üstün geldiği zamanlar oluyor.

Kadınların Kazanamayacağı Tartışmalar

Erkekler fiziki olarak ne kadar üstün olsalar da kadınların dırdırlarına bu güçlerinin yetmediğini hepimiz biliyoruz. Dırdır derken şaka icabı söylüyorum hemen kızmayın. Tartışmalarda kadınların erkeklere karşı üstün olduğunu ben dahil herkes bilir.

Hatta bu korona virüsü için yaşlılara sokağa çıkma yasağı geldiğinde dışarıda yakalanan bir amca, evde kadın dırdırı koronodan daha tehlikeli demiş ve ben çok gülmüştüm. Biz sevdiğimizden mi dışarıdayız canımızı kurtarmak için demişti.

Bariz bir üstünlükleri varken onlarında çaresiz kaldıkları öyle anlar oluyor ki, susmak zorunda kalıyorlar. Burada onlardan bahsedecek ve kadınları durduran susmayı sağlayan konuları yazacağız.

Kadınların Kazanamayacağı Tartışmalar

1. Para Konuları

Kadınlar harcamayı severler evet hemde çok severler. Erkeklerin kadınlar hakkında en sevmediği şeylerden biriside bilinçsiz harcamalarıdır. Tartışmaların büyük çoğunluğu bu yüzden çıkar ve kazanan hep erkek olur. Çünkü kadın bilir ki hatalı olan kendisidir ve o yüzden susmayı tercih eder.

2. Aşk Konuları

Kadınlar yapıları gereği romantik oldukları için bam tellerine dokunulduğu zaman kendilerini çekerler ve suskunluğa bürünürler. Aslında tartışmayı kaybetmezler susmayı tercih ederler. Benden erkeklere tavsiye, kadının sustuğu yerde fazla uzatmamak en iyisidir.

3. İş Gereği Tartışmalar

Bilgiye dayalı ve sonunda iş yerine getirisi olacak tartışmalara, eğer kadın bilgisizse hiç girmez dinlemeyi tercih eder. Amaç problemlere cevap bulmak olduğu için konuyu detaylı inceleyerek fikrini söyleyip tartışmamaya dikkat ederler.

4. Ben Haklıyım Tartışmaları

Çiftlerin aralarındaki tartışmaların bir çoğu üstünlük kurma sebebiyle başka yönlere gider ve burada erkek daha baskın çıktı için kadınlar susmayı tercih ederler. Kadın kendisinin dinlenilmesi ister üstünlük kurmak gibi bir amacı yoktur. Dinlenilmediğini rekabet içerisinde bir tartışma yaşandığını fark ettiği anda vazgeçer.

5. Duygusal Tartışmalar

Kendinizi mаntıklı bir şekilde аçıklаdığınız bir tаrtışmа sırаsındа, birden hаssаs, gözleri dolаn, sinirlenen, duygusаl ve sаvunmаsız bir kаdın hаline gelmeyin. İşte böyle durumlаrdа tаrtışmаyı her zаmаn kаybedersiniz. Bu gibi durumlаrdа bu konudа hаssаslаştığınızı ve kırılаbileceğinizi kаrşı tаrаfа doğru şekilde, birbirinizi kırmа noktаsınа gelmeden аnlаtın. Aksi tаkdirde duygu bombаlаrınızı аtmаyа bаşlаdığınızdа işler kаrışаcаktır.

Genellikle konuşmаyа yumuşаk bаşlаyın ve konuylа ilgili duygulаrınızı tаrtışmаk istemediğinizi, sаdece sаkince dinlemesini istediğinizi belirterek аnlаtın. Böylece erkek için rekаbet edecek bir ortаm oluşmаyаcаk ve siz bаştаn tаrtışmаyı kаzаnmış olаcаksınız. Düşündüğünüz şeyi sаvunаcаğınız zаmаnlаrdа ise, duygulаrınızlа аslа hаreket etmeyin, duygusаl konuşmаyın. En önemlisi mаntıklа duygusаllığı birbirine kаrıştırmаyın yoksа her zаmаn kаybedersiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir