Kadınların erkeklerde aradığı özellikler

Öncelikle şunu söyleyeyim kadınların çekici bulduğu ve sevdiği erkek davranışları zaman içerisinde değişebiliyor. Mesela kadınların büyük çoğunluğu benim erkekte aradığım özellik maço olması derken, ilerleyen dönemlerde romantik erkekler gözüne daha hoş gelmeye başlayabiliyor.

Başka bir örnek daha verecek olursak; Mesela benim istediğim erkek tipi romantik olsun diyen bayanlar, ilerleyen zamanlarda maço erkeklerden yana tercihlerini kullanmaya başlıyorlar. Bizim burada yazacaklarımız daha genel şeyler olacağı için yukarıda yazdıklarımızı unutun ama yorum bölümünde görüşlerinizi belirtebilirsiniz.
Kadınların erkeklerde aradığı özellikler

Kadınların erkeklerde aradığı özellikler nelerdir?

  • Bakımlı olmalı
  • Yemek yapabilmeli
  • Eğlenceli olmalı
  • Dürüst olmalı yalan söylememeli
  • Ailesine karşı duyarlı olmalı

BAKIMLI OLMAK
Bütün kadınlar bakımlı erkekleri severler ve beğenirler. Kıyafetlerinizin ütülü olmasından tutunda, ayakkabılarınızın temizliğine, her gün duş alıp ter kokmamanıza, kaliteli bir parfüm kullanmanıza kadar bütün bu saydıklarımız bakımlı erkek imajının olmazsa olmazlarıdır.

YEMEK YAPMALI
Bütün yemekleri süper yapmanıza gerek yok. 4 yada 5 çeşit yemek bilseniz arada sırada ona ufak sürprizler yaparak, kendi hazırladığınız sofraya onu davet ederseniz buna bayılacaktır. Mutfak işlerinden anlayan erkekler diğerlerine nazaran bir adım daha öndedirler.

EĞLENCELİ OLMAK
Sevdiği kadını sıkmadan onu eğlendiren erkekleri hangi kadın sevmez ki? Sizinle vakit geçirirken mutluysa bir kadın, ona bu mutluluğu verebiliyorsanız ve gözündeki parlayan ışıltıyı görebiliyorsanız tamamdır. Öyle şaklabanlık yapmanıza gerek yok. Yerine göre komik espriler yapın onu güldürün ve kendinizle bile dalga geçin arada. İnanın buna bayılacaktır.

DÜRÜSTLÜK
Yalan söyleyen erkeklerin kadının güvenini zedeledikten sonra bir daha düzeltmesi uzun zamanlar alabilir. O yüzden yalan söylememeye ve söylediklerini ile yaptıklarınızın tutarlı olmasına dikkat edin.

AİLE BAĞLARI
Bir anne için en sevdiği şey çocuklarıdır ve babaların çocuklarla ilgilenmesi onları eğlendirmelerine bayılırlar. Çocukları mutlu olursa kadında mutlu olur ki, çocuklarını mutlu eden kişiyi de severler. Erkek dediğin çocukları sevmelidir.

KADINLARIN İDEAL ERKEK TİPİ ARAŞTIRMASI ANKETİ

Kadınların ideal erkek tanımı değişti: 30-45 yaş arası, 1.85 ile 1.75 metre arasında boyu olan, koyu renk saçlı erkekler, yemek yapması ve sanatla ilgilenmesi gibi etmenler tercih sebebi.

Kadınların kendileri için doğru erkekten beklentilerinin ortalama özellikleri geçmediği ortaya çıktı. Birçok yaş grubundan 3 bin kadınla yürütülen ankette, kadınlar, 30 ila 45 yaş arasında, 1.85 metre boylarında, koyu saçlı, iyi yemek yapan, tam zamanlı çalışan ve sanatın bir alanıyla da ilgilenen bir erkeği ‘ideal’ olarak tanımladı.

Ankete katılan her 10 kadından 6’sı, idealize ettiği erkek tipini, uzun boylu bir erkeğe tercih etti. Anketin şaşırtan ilginç sonuçların tamamı şöyle:

İdeal erkeğin yaşı, kadınların yüzde 23’ü için 20’li yaşlarken; yüzde 58’i için 30 ila 45 yaş arasını kapsıyor.

Kadınların yüzde 40’ı ideal erkek boyunun 1.77 metre veya daha kısa olabileceğini düşünüyor.

Kızıl saçlı erkek yüzde 2’lik dilimin tercihiyken, koyu renkli saç tercih eden kadınların oranı yüzde 80.

Yüzde 13 oranında kadın ideal erkeğin sanatla ilgilenmesini tercih ederken, işadamı olmasını tercih edenlerin oranı yüzde 23.

Sonuçları inceleyen uzmanlar, sadakate, evcimenliğe, romantizme, mizah anlayışına önem veren ve kendisinden çok da uzun olmayan erkekleri tercih eden kadınların söz konusu ‘doğru erkek’ olduğunda fiziksel özelliklere öncelik vermediğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir