Doğru aşkı bulmak

Doğru aşkı bulmak doğru aşkı nasıl bulurumDoğru aşkı bulmak

Konumuzun sonunda okuyacaklarınız sizi biraz kızdırabilir çünkü yapılan araştırma ve deneyler ile test yapılmış ve doğru aşkı nasıl bulurum diyorsanız biraz moraliniz bozulacaktır. Artık dünyada ve Türkiye’de aşklar belirli kriterlere göre belirleniyor. Dün çok sevdiğin kişiyi ertesi gün öldürecek kadar nefret duyabiliyorsun. Milyarlarca insan arasından gerçekten bir çok kişi senin aradığın gibi doğru aşkın gerçek aşkın olabilir ama nasıl bulacaksın orası da var.

Öncelikle sizlere doğru aşkı bulmanın kuralları önerileri ile bilgiler vereceğiz ardından ise o can yakıcı araştırmayı sizlere sunacağız. Şimdiden kolay gelsin;

SİZE DEĞER VERMELİ
Bazı insanlar çok iyi sevgili olur, bazıları da olamaz. Bir süre sonra, varlığınız sıradanlaşmaya başlayabilir. Keyfinizin olmadığı anları fark ettikleri halde sorunlarınıza ayıracak zamanları yoktur. Kısacası, size yeterince değer vermezler. Dışarılarda bir yerde, size her bakımdan hak ettiğiniz değeri verecek birisi var. Bunu yapmayacak birine bağlanarak kendinize haksızlık etmeyin.

YENİ SEVGİLİ BAŞKA BİRİDİR
Sevgiliniz sizi muhtemelen hiç tanımadığınız eski bir sevgilinin standartlarıyla değerlendirseydi ne hisseder- diniz? Eski ilişkilerinizden yanınızda getirdiklerinizi bu ilişkiye karıştırırsanız, var olmayan bir çok sorun yaratırsınız. Bugünlük noktayı koymadan önce zaten bildiğiniz bir konuyu da hatırlatmadan geçemeyeceğiz. Güven yoksa ilişki yoktur. Güven ilişkilerin vazgeçilmez koşuludur.

ROL YAPMAYIN
Gerçekten hoşunuza giden biriyle karşılaştığınızda, o karşı koyulmaz dürtüyü siz de hissediyor olmalısınız: ‘Kendinizden yepyeni birini yaratmak ya da o kişinin aradığı kişi olmaya çalışmak.’ Elbette kendini geliştirmek güzeldir ama rol yapmayın.

KENDİNİZİ İYİLEŞTİRİN
Hayat hepimizi hırpalar ve yaralar, bu kaçınılmazdır. O zaman kendinize bir iyilik yapın. Yaralarınızı iyileştirirken gidip bir yerde saklanın. Arayışa koyulduğunuz zaman da, sizin yaptığınız gibi yaralarını az çok iyileştirmiş birini seçmeye çalışın. Böylece her ikiniz de birbirinizi gerçek yüzlerinizle görebilir ve ilişkinizi sağlam bir başlangıcın üzerine kurabilirsiniz.

MUTLU OLMAYI ÖĞRENİN
Kendi başınıza mutlu ve güvende olmayı öğrenmek zorundasınız. Böylece hiçbir zaman, yalnız kalma korkusuyla kötü bir duruma katlanmak zorunda kalmazsınız.

GÜLDÜREN BİRİNİ SEÇİN
Eşinizi dış görünüşüne, toplumsal konumuna, hatta kişiliğinin geri kalanına bakarak seçerseniz, sonunda pişman olabilirsiniz.

HATALARI TEKRARLAMAYIN
Elbette, derinlere işlemiş tutumları değiştirmek zordur. Bu kalıbın farkına varın ve sonra da buna neden saplanıp kaldığınızı anlamaya çalışın.

BAZILARI YASAK BÖLGEDİR
Bazı insanların yasak bölge olduğunu bilecek karakter bütünlüğüne sahip olmak gerekir. Böyle birine âşık olsanız bile, içinizde tutun. Kaçamak bile yapmayın. Bunu ne kadar ileri götürürseniz, atlatmanız da o kadar uzun sürecek. O yüzden hiç başlamayın.

ONU DEĞİŞTİREMEZSİNİZ
Sevgiliniz ilk birkaç ay ya da birkaç yıl davranışını kontrol altında tutabilir, ama eninde sonunda, eski alışkanlıklarına geri dönecek. Uyarmadı demeyin.

Doğru aşkı bulma ihtimaliniz kaç

Hep aşık olacağınız ve doğru aşkı beklediğiniz zamanı bekliyorsunuz ama bir türlü bulamadınız. Aramaya devam mı etmelisiniz yoksa bırakmalı mısınız işte cevabı.

Warwick Üniversitesi`nde matematik öğretmenliği yapan Peter Backus insanların neden yalnız kaldığını bilimle bulmaya çalıştı.

Üç yıllık yalnızlığı sonrasında “Neden Bir Kız Arkadaşım Yok” adlı tezin yazarı Backus`a göre doğru insanı bulma şansınız 285 binde 1`e denk geliyor.

Backus bu tezinde dünya dışı yaşam arayışında kullanılan Drake Denklemi`nden yararlanmış.
Sonuçlar da İngiliz bekarlar için hiç de umut vaadetmiyormuş.

30 yaşındaki Backus, İngiltere`de yaşayan 30 milyon kadından sadece 26 tanesinin kendisine uygun olduğu sonucuna varmış.

Denklem yaşları 24 ila 34 arasında olan, Londra`da yaşayan, bekar kadınları baz almış. Durum böyle olunca da Backus`un şansı oldukça düşmüş.

Ekonomi uzmanı Backus, “Muhteşem bir ilişki yaşama olasılığım olan sadece 26 kadın var. Bir gece dışarı çıkmamda onlardan biriyle tanışma şansım yüzde 0.0000034. Bu da 285 binde 1`e denk geliyor” dedi.

SADECE KRİTERLERİ DEĞİŞTİRDİ

Drake Denklemi “N = R* x Fp x Ne x Fi x Fc x L” dir.

N iletişim kurmayı umabileceğimiz uygarlıkların sayısı, R* Samanyolu Galaksisi`ndeki yıldız oluşma sıklığı, Fp bu yıldızlardan kaç tanesinin gezegene sahip olduğu, Ne bu gezegenlerden kaç tanesinin yaşama elverişli olduğu, Fl yaşama elverişli gezegenlerin kaçında yaşamın oluştuğu, Fi bu gezegenlerin kaçında akıllı yaşamın oluştuğu, Fc bu gezegenlerin kaçında iletişim kurma yetisine yahut isteğine sahip ırkların varlığı L bu tür bir uygarlığın umulan yaşam süresidir. Profesör Frank Drake, galakside 10 bin yaşam formu olabileceğini tahmin etmişti.

Backus orijinal denklemi hayalindeki randevu kriterleriyle değiştirdi; kadınların onu çekici bulma olasılığı ve yaşları 24 ila 34 arasında değişen Londralı kızlar.

Bekarlık sizin suçunuz değil!

Backus, “Sonuçlar aşk arayan insanlar için iç karartıcı gözükebilir ama bekarlar iyi yönünden bakmalı; bu sizin suçunuz değil” dedi. Tezin tamamına üniversitenin internet sitesinden ulaşılabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir