Doğru Erkeği Bulma Kılavuzu

Doğru Erkeği Bulma Kılavuzu

Doğru erkek nasıl bulunur ve doğru erkeği bulmak için nelere dikkat edilmelidir hanımlar sizler için araştırdık ve yazıyoruz buyurun :

Küçük bir kız çocuğuyken bile hayatınızın en mutlu ve en görkemli gününün düğün gününüz olacağını düşünürsünüz. Kendini yetiştirmek, iyi bir eğitim almak, işinde çok başarılı bir kadın olmak hep hedefleriniz arasındadır ama güzel bir evlilik yapamazsanız, ulaşılan çoğu hedef boşa gitmiş olur. Çünkü evlilik tüm hayatınızın asıl özetidir. Ama önemli olan evlenecek birini bulmak değil, doğru erkeği bulmaktır.

Şimdi evlilik fikrini bir kenara bırakın ve öncelikle gerçekten de size en uygun erkeği bulabilmeyi hedefleyin. İzlemeniz gereken yol gerçekten çok basit. Kendiniz olun yeter!

Aşkın 4 ana kuralı

1. Hayatınızın amacı evlenmek değil. Hayatınızın amacı, alabileceğiniz en sevilen ve en gerçek kadın olmak.

2. Aşk hayatınız bir erkek bulmaya değil, “gerçek” siz için doğru erkeği bulmaya odaklanmalı.

3. Doğru erkeği bir kere bulduktan sonra amaç, onun asıl bağlantıyı yapmasını sağlamak değil, onun yerine sağlıklı, sevgi dolu, karşılıklı saygıya dayanan gerçek bir ilişki yaratmak olmalı.

4. Doğru erkekle karşılıklı saygıya dayanan, gerçek bir ilişki yarattığınız zaman, aranızda bir aşk ilişkisi doğal olarak ortaya çıkacaktır.

Kendinize bunları söyleyin

– Benim için doğru erkeği istiyorum. Beni gerçekten ben olduğum için sevmesini istiyorum.

– Tam benim aradığım kişi olduğuna emin olmak istiyorum.

– Sağlıklı, sevgi dolu, bir ilişki için onunla beraber çalışmak istiyorum ki aramızda evlilikle sonuçlanacak bir bağ oluşsun.

Gerçek kural 1:

“Ne ekersen onu biçersin”

Erkeklere onların size davranmalarını istediğiniz şekilde davranın. Nasıl mı, işte izlemeniz gereken yol.

– Eğer bir erkeğin size düşünceli davranmasını istiyorsanız, ona karşı düşünceli olun.

– Eğer bir erkeğin size dürüst olmasını istiyorsanız, ona karşı dürüst olun.

– Eğer bir erkeğin size saygılı davranmasını istiyorsanız, ona karşı saygılı olun.

– Eğer bir erkeğin size açık olmasını istiyorsanız, ona karşı açık olun.

Gerçek kural 2

“Arzularını ve korkularını bilin”

Erkeklerin de sizin kadar güven ve sevgiye ihtiyaçları olduğunu aklınızdan çıkarmayın. İşte erkeklerin korkuları ve arzuları:

Erkeklerin gizli arzuları:

– Sizi mutlu etme arzusu

– Sizin hoşunuza gitme arzusu

– İşleri doğru yapma arzusu

– Size karşı açık olma ve sevme arzusu Erkeklerin gizli korkuları:

– Nasıl yapacağını bilememe korkusu \ yeterli olamama korkusu

– Yanlış yapma korkusu

– Onu reddedeceğiniz korkusu

Gerçek kural 3

“Oyun oynamayın”

Oyunlar çocuklar içindir veya çocuk gibi davranmak isteyen yetişkinler için.

– İyi anne babalar çocuklarına yalan söylememeyi, -miş gibi yapmamayı, insanları kandırmamayı öğretirler. Eğer çocuğunuz sizinle bu tip oyunlar oynasaydı, sizin için problem olmaz mıydı? Öyleyse, erkeklerle oyun oynamak sizce doğru mu? Hayır, değil.

– Oyun oynamak, bir erkekle doğru şekilde iletişim kuracak veya ona nasıl davranacağını tasarlayacak kadar zeki olmadığına inandırılmış kadınlar içindir ve dahası onlar bir sürü “yapın” ve “yapmayın” listesi ezberlemek zorundadırlar.

– Oyun oynamak, doğal içgüdülerini kullanmamak üzere uyarılmış ve olaylar üzerine dakikası dakikasına düşünemeyecek kadar yeteneksiz olduklarına inanan kadınlar içindir.

– Oyun oynamak, bir ilişkinin amacının, bir nişan yüzüğü almak olduğunu ve böylece kazandığını düşünen kadınlar içindir.

– Oyun oynamak aptalcadır ve siz aptal değilsiniz.

Gerçek kural 4

“Kendiniz olun”

Kendiniz olmak demek, her düşüncenizi, her duygunuzu, her hareketinizi karşınızdakine olduğu gibi aktarmak ve göstermektir. Örneğin, çok heyecanlı ve enerjik bir yapınız var, ille de hanım hanımcık ve ağır görüneceğim diye, kendinizi sıkmayın. Tepkilerinizi verin ve düşüncelerinizi söyleyin. Belki de çok ciddi ve entelektüel sohbetlerden hoşlanan birisiniz ve sıradan muhabbetlerle vakit öldürmek size göre değil. Erkek arkadaşınız hoşlanmadığınız sohbetleri gereksiz uzatıyorsa, bunu ona söyleyin.

– Farklı davranmaya çalışmayın.

– Kendinize, bir erkeğin hoşuna gideceğini düşündüğünüz bir imaj yaratmaya çalışmayın.

– Yalnızca erkekler ondan etkileniyor diye, kız arkadaşınız gibi davranmayın.

Rol yapmak ne demektir

– Umurunuzda olduğu halde, soğukkanlı davranmak.

– Söyleyecek bir şeyleriniz olduğu halde sessiz ve ihtiyatlı davranmak.

– Uygun olduğunuz halde meşgulmüş gibi davranmak.

– Size bir hediye verdiğinde, memnun ve etkilenmiş olduğunuz halde kayıtsız kalmak.

– Gerçek siz hakkındaki bilgileri saklamak.

Gerçek kural 5

“Seksüel birliktelik kurmak için, duygusal birliktelik kurana kadar bekleyin”

Eğer aşağıdaki sorulardan herhangi birine bile “evet” cevabını verdiyseniz veya bunlara benzer deneyimleriniz olduysa, bu muhtemelen gerçek kuralı bilmediğiniz veya umursamadığınız içindir. Bir erkekle çok kısa bir zaman içerisinde ilişkiye girmek, kadınların birlikteliklerinde yaptıkları en yaygın ve en üzücü hatalardan biridir. “Çok kısa bir süre” ile neyi mi kastediyoruz? Bu 10 gün ya da 3 ay gibi belli bir zaman dilimi değil. Bir erkekle seksüel birliktelik kurmadan önce önemli olan geçen zaman değil, aranızda gerçek bir duygusal yakınlığın oluşmuş olmasıdır.

– Hiç kendi kendinize bir erkeğe deliler gibi aşık olduğunuzu söyleyip, onunla ilişkiye girdikten sonra hissettiğinizin aşk değil, sadece arzu olduğunu fark ettiğiniz oldu mu?

– Hiç bir erkekle çok kısa bir süre sonra ilişkiye girdikten sonra sadece seksi meşrulaştırmak ve böylece kolay bir kadın gibi görünmemek için onunla olan birlikteliğinize devam ettiğiniz oldu mu?

– Hiç onunla herhangi bir ilişkiniz olduğu için kendi kendinize kızdığınız veya hatırlamaya bile utandığınız bir erkekle ilişkiye girdiniz mi?

Ne zaman cinsel ilişkiye girmeli?

– Seksüel bir bağ kurmadan önce, zihinsel bir bağ kurmalısınız. Birlikte gezip eğlenmeye harcadığınız zaman kadar, konuşmaya ve birbiriniz hakkında bir şeyler öğrenmeye de zaman ayırmalısınız.

– Seksüel bir bağ kurmadan önce, duygusal bir bağ kurmalısınız. Kalpleriniz arasında sağlam bir temel oluşturmalı ve özel bir yakınlık paylaşmalısınız.

Kabullenmeseniz de, bilinçaltınızda hep evlenmek vardır. Oysa, önemli olan evlenecek birini bulmak değil, doğru erkeği bulmaktır.

Onu “özündeki insan” yüzünden sevmelisiniz, görünüşü veya kariyeri yüzünden değil.

– O insanı gerçekten beğenmelisiniz. Onun gibi olmak istemeyeceğiniz biriyle birlikte olmayın. Onun değer yargılarına, karakterine, size ve diğer insanlara davranışlarına ve yaşantısına saygı duymalısınız.

Gerçek kural 6

“Bir seks objesi gibi davranacağım diye kendinizi küçük düşürmeyin”

Bu kural, daha ilişkinin başında bir erkek sizin hakkınızdaki ilk izlenimle oluşturmamışken, kendinizi bir seks objesi gibi sunmamaktır. Şunu unutmayın; ilişkinin başında, hatta bir erkekle ilk tanıştığınızda, dışarıdan nasıl gördüğünüze göre yargılanıyorsunuz. Giysileriniz ve davranışlarınızla, erkeklerin sizinle ilgilenmesini sağlıyorsunuz. Seksi olan, güven, sıcaklık, zeka aşktır. Beğendiğiniz erkeğe bu yönünüzü gösterdiğiniz zaman, size karşı koyması zor olacak.

– Bir erkeğe kendinizi beğendin için bir seks objesi gibi davranıp, kendinizi küçük düşürmeyin.

– Bir erkeğe gözlerinizi dikip, davetkar bakışlar atmayın.

– Bir erkeğe çok yakın durup, vücudunuzu onunkine değdirmeyin.

– Sarhoş olup, aptalca davranmayı

Gerçek kural 7:

“Asla bir erkeğe size evlenme teklif etmesi için baskı yapmayın”

İlişkilerde duygularınızı dürüstçe paylaşın ve kendiniz olun. Eğer yaptığı teklif sizin için yeterli değil bunu onunla açıkça konuştuysanız, doğru erkeği bulabilmek için yolunuza devam edin. Bu teklifi yapması için ona baskı yapmayın. Zaten baskıyla gelen teklifin ne değeri olabilir ki? Eğer biri size aitse, onu asla kaybetmezsiniz; eğer değilse, ne kadar uğraşırsak ona sahip olamazsınız. Doğru bir ilişki için de, doğru bir erkekle birlikteyseniz, ikiniz de bilirsiniz ki; doğru zamanda ömrünüzün geri kalanını birlikte geçirme kararını vereceksiniz. Ve emin olun, bu sihirli an beklediğinize değecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir