Sivilceye Doğal Çözüm

Sivilceye Doğal Çözümler için bence bu yazı tamda size göre. Sivilcelerinizden bakalım bunları uyguladıktan sonra kurtulabilecekmisiniz. Önce doktora görünün olmazsa bunları deneyebilirsiniz.

Yağlı ya da karma cilt türünü sahipseniz; çene, alın, burun çevresinde çıkan sivilcelere sinir oluyorsunuzdur. Ergenlik dönemini geride bırakalı yıllar olmuştur ama sivilceler inatla çıkıyordur.

Buna bir son vermek gerekir, peki nasıl hareket etmek gerekir?

Yüksek Topuklar’da sivilcelerle ilgili bir konuya yorum gelmişti: “çay ağacı yağı kullanıyorum ve sivilceler hemen iyileşiyor” yazıyordu. Ben de nazik günlerimden önce çenemde çıkan sivilceden mustariptim ve çay ağacı yağını kullanmak istedim.

Çay Ağacı Yağının Kullanımı

Aktardan, şişesi 6 TL’ye çay ağacı yağı aldım. Cilt türüme uygun bir temizlik ürünüyle cildimi temizledim. Kulak temizleme çubuğunu çay ağacı yağı şişesine batırıp sivilcenin üzerine sürdüm. Bir iki deneme sonrasında iz kalmadan sivilcem iyileşti. Sivilceye doğal çözüm arayanlara; çay ağacı yağını kullanmalarını tavsiye ediyorum.

Önemli Bilgiler;

Sivilcenizi sıkıp açık yara haline getirmişseniz; çay ağacı yağı sürmeyin. Sıkılmamış sivilcelere sürülüyor.

Çay ağacı yağını mutlaka temizlenmiş cilde ve sadece sivilcenin üzerine uygulayın.

Çay ağacı yağını ilk kez kullanacaksanız; bileğinizin iç kısmına sürüp alerji testi yapın. Kızarma, kaşıntı olmuyorsa; kullanabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağının Faydaları

Çay ağacı, Avustralya’nın kuzey doğusunda yetişen bir bitki türüdür. Bitki ezildikten sonra yapraklarından %100 doğal yağ elde edilir. Çay ağacı yağı antiseptiktir ve birçok faydası vardır. Ağız ülserlerine, uçuklara, yorgunluğa, hemoroide ve bağışıklık sistemine oldukça yararlıdır. Çay ağacı yağı ikinci dünya savaşı sırasında askerlere dezenfektan olarak kullanmak üzere dağıtılmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir