Koltuk altı terlemesine doğal çözüm

Koltuk altı terlemesine doğal çözüm önerilerinin yer alacağı bu sayfamızda, evde kendi başınıza deneyebileceğiniz kesin çözüm olacak tarifleri hazırladık.

Hiperhidroz olarak da bilinen aşırı terleme, ciddi ve utanç verici bir sorundur. Kendinizde olmasa bile etrafınızda bulunan insanların büyük bir bölümü bu soruna çare bulmaya çalışmakta, her buldukları yöntemi denemeye çalışmaktadırlar. İşte sizlere burada, koltuk altı terlemesine kesin çözüm olacak evde uygulayacağınız bitkisel tarifler hazırladık.

Koltuk altı terlemesine çözüm

Koltuk altı terlemesine çözüm

Hiç kimse diğer insanların yanında aşırı terlemiş biri olarak bulunmak istemez. Koltuk altlarınız ıslak bir şekilde hem kendinize güveniniz kaybolur hem de koku varsa insanları zor durumda bırakabilirsiniz. Bu yöntemler ile kendinizi daha mutlu hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

1. Limon:

Limon

Limon, bakterileri yok eden ve aşırı terlemeden kurtulmanıza yardımcı olan sitrik asit içerir. Koltuk altlarınıza yarım limon sürün veya az miktarda limon suyunu karbonatla karıştırıp pamuklu bir bezle koltuk altlarınıza sürün. Bu, aşırı terle başa çıkmanıza yardımcı olacaktır.

2. Patates:

Patates

Patates doğası gereği alkalindir ve vücudun pH seviyesini dengelemeye yardımcı olur. Öte yandan, patateslerde bulunan düşük asitli bileşik, aşırı terlemeye çare olabilir. Etkilenen bölgeye bir dilim patates sürüp ardından soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Hatta biraz patates suyu çıkarabilir ve etkilenen bölgeye pamuklu bir top veya bezle hafifçe sürebilirsiniz.

3. Su:

Su

Gün boyu bol su içmek ve su içeriği yüksek yiyecekler yemek vücudunuzu serin tutabilir ve aşırı terlemeyi önleyebilir. Yiyecekleriniz arasına bol miktarda taze meyve ve sebze ekleyin. Aşırı terlemeyi önlemek için limon suyu, taze meyve suları ve Hindistan cevizi suyu için.

4. Elma sirkesi:

Elma sirkesi

İlgili Makaleler

Elma sirkesi, doğası gereği asidiktir ve avuçlarınızda, ayaklarınızda ve vücudun diğer bölgelerindeki bakterileri öldürmeye yardımcı olur. Elma sirkesi yatıştırıcı etkiye sahiptir. Sirkeyi ılık suyla seyrelterek ayaklarınızı veya avuç içlerinizi ıslatabilir, hatta koltuk altlarınıza yaklaşık 15 ila 30 dakika uygulayabilirsiniz.

5. Temiz ve bol giysiler giyin:

Temiz ve bol giysiler giyin

Özellikle yaz aylarında sıcaklıklar yükseldiğinde çok sıkı olmayan giysiler tercih edilerek ter azaltılabilir. Keten gibi doğal malzemeler ve havadar kesimler yazın mükemmeldir.

Koltuk altı terlemesi nedenleri

  • Hormonal değişiklikler
  • Stres
  • Endişe
  • Korku
  • Aşırı kilo alımı
  • Çok fazla yağlanma
  • Yaş gibi sebeplerden dolayı aşırı terleme meydana gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir