Göz Altı Torbalarına Bitkisel Çözüm

Göz Altı Torbalarına Bitkisel Çözüm – Genelde belli süre sonra kendiliğinden geçiyorlar ama bu süre biraz uzadıysa sıkıntı var demektir ve bundan kurtulmak için yapılması gerekenler hakkında bilgiler vereceğiz. Bu yazımızda göz altı için bitkisel çözümler ve maske önerileri bundan kurtulma yolları arayacağız.

goz-alti-torbalarina-bitkisel-cozumHemen hemen herkesin güvendiği yaptığı maske tarifleri ile beğenilen ve göz altı torbalarına bitkisel çözüm Suna Dumankaya, Ender Saraç, İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki gibi uzmanlarında bilgilerinden faydalanacağız.

Suna dumankaya göz altı torbaları için bitkisel çözüm
Bir bağ maydanozu öğütüp içine 300gr süt koyun pişirin. Süt yarıya geldiğinde süzüp balla tatlandırın. Karışımdan günde 5 kez bir çorba kaşığı için.

Bir patatesi rendeleyip suyunu çıkartın. İçerisine badem yağı ve bir tatlı kaşığı kahve koyup tülbente sarıp bekletin. Bu tülbenti çaya batırıp sorunlu bölgelere kompres yapın.

Ender Saraç göz altı torbalarına bitkisel çözüm
Bir miktar kuşburnu kaynatılır ve koyu bir renk alınca süzülür. İçerisine pamuk veya temiz bir gazlı bez batırılıp gözaltındaki torbalara yerleştirilir ve sırtüstü yatılarak bir süre beklenir. Bu uygulama düzenli yapıldığında gözaltı torbalarına çok iyi gelmektedir.

1 demet maydanozu öğütün ve içine 300 gram süt ekleyip, pişirin, sütümüz yarıya seviyeye geldiğinde süzün ve içine bal ekleyip tatlandırın. Bu karışımı her gün 5 kere 1 çorba kaşığı kadar tüketin.

Ahmet Maranki göz altı torbaları
Yaklaşık olarak 250 ml klorsuz suyun içerisine papatyalarımızı koyalım. Suyun kapağını kapatıp, 15 dakika kaynatalım ve demlenmesi için 10 dakika dinlendirelim. Daha sonra oluşturulan bu bitkisel formülü buzdolabına koyarak, saklayınız. Temiz pamuklar ile soğuk bitkisel göz altı torbası kürünün içerisine batırın, göz kapaklarınızın altına ve üstüne yerleştirip 15 dakika bekletin. Bu bitkisel formülü her gün akşam günün yorgunluğundan sonra yaparak, hem göz altı torbalarınızın oluşumunu engellersiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir