Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözümler

Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözümler

Gözaltı morluklarına bitkisel çözüm önerileri arayanlar için göz altı morluklarına kesin çözüm önerisi isteyenler için bizde bu sayfamızda bazı fikirleri sizlerle paylaşmak istiyoruz arkadaşlar.

gozalti-morluklarina-bitkisel-cozumlerTabiki her zaman olduğu gibi bir uzman yardımı bu sorunu rahatlıkla çözebileceğinizi ve uzman tavsiyesi almanız gerektiğini belirtelim arkadaşlar.

Her akşam ceviz iriliğinde 1 patates havanda hamur haline getirilir. Sonra ufak tülbent içinde, sadece gözaltı ceplerinin veya morluklarının olduğu kısımlara konur. (Burada Dikkat Edin: Göz üzerine koymayın arkadaşlar). 40-45 dk. sonra kaldırılır. Şişlikler geçene kadar 2 günde bir olmak üzere buna devam edir. Patates kaldırılınca göz kapakları papatya çayı ile yıkanmalıdır.

(Nedir Bu Papatya Çayı Olayı Diyenler İçin: 1 Litre sıcak suya 20 adet papatya ufalanarak konur, 20 dk. demlenip pamuktan süzülür, ılık halde göz kapakları ile şiş ve mor kısımlar yıkanır kurumaya bırakılır.)

Gözaltı morlukları için ikinci yöntem :

Malzemeler :

5 Gr Ebegümeci
2 Yemek Kşığı çiğ süt

Hazırlanışı :

Ebegümeci dövülür. Sütle karıştırılarak göz altındaki morluklara sürülür. 20 dakika sonra cilt yıkanır. Göz altlarındaki morluklar kayboluncaya kadar işleme devam edilir.

Şunları Söylemekten de Kendimizi Tutmayalım Sizlere Hatırlatalım :
*Beyaz peynir göz altlarına sürülüp 20 dakika sonra yıkanır ve bu işle bir kaç denemeden sonra gözaltındaki morluklar geçer. *Ebegümeci duyarlı ve ince ciltlere yararlıdır. *Cildi Yumuşatır. *Kompres veya lapa halinde uygulanması sivilce ve çıban olgunlaşmasını önlemeye iyi gelir.

BAŞKA BİR ANLATIM

Önlemler neler?
Bu koyu halkaları kısmen düzelten, artmasını önleyen bazı çareler var. Her şeyden önce, vücudunuzu susuz bırakmayın. Sonra son derece hassas olan göz çevresini güneşten koruyun, uykunuza özen gösterin, yüzünüzü soğuk su ile yıkayın, tuzu azaltın, bol bol balık, sebze ve meyve tüketin. Üzüm çekirdeği extresi, C vitamini ve diğer antioksidanlar kılcal damarların güçlenmesine ve cildin gelişmesine yardımcı olur. Bunlardan yararlanın.

Tedavi şekilleri
Gözaltı morluklarına salatalık ya da patates halkalarının veya çay kompreslerinin iyi geldiğini çoğumuz biliyoruz. Size tavsiye bu malzemeleri poşetle değil, taze olarak ve buzdolabında soğutarak uygulayın. K ve C vitamini içeren göz çevresi kremleri kullanın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir