Göz altı morlukları için bitkisel çözümler

Göz altı morlukları için bitkisel çözümler Göz altı morlukları için bitkisel yağlar Göz altı morlukları için bitkisel tedavi


Göz altında oluşan morlukları gidermek için bitkisel ne gibi çözümler sunuluyor bu yazımızda bunu anlatmaya çalışacağız arkadaşlar.

Gözaltı morluklarını gidermek için;

Her akşam ceviz iriliğinde 1 patates havanda hamur haline getirilir. Sonra ufak tülbent içinde, sadece gözaltı ceplerinin veya morluklarının olduğu kısımlara konur. (Göz üzerine koymayın). 40-45 dk. sonra kaldırılır. Şişlikler geçene kadar 2 günde bir olmak üzere buna devam edir. Patates kaldırılınca gözkapakları papatya çayı ile yıkanmalıdır.

(Papatya Çayı : 1 Litre sıcak suya 20 adet papatya ufalanarak konur, 20 dk. demlenip pamuktan süzülür, ılık halde göz kapakları ile şiş ve mor kısımlar yıkanır kurumaya bırakılır.)
Gözaltı morlukları için ikinci yöntem :

Malzemeler :

5 Gr Ebegümeci
2 Yemek Kşığı çiğ süt

Hazırlanışı :

Ebegümeci dövülür. Sütle karıştırılarak göz altındaki morluklara sürülür. 20 dakika sonra cilt yıkanır. Gözaltlarındaki morluklar kayboluncaya kadar işleme devam edilir.

Ayrıca:
*Beyaz peynir gözaltlarına sürülüp 20 dakika sonra yıkanır ve bu işle bir kaç denemeden sonra gözaltındaki morluklar geçer.
*Ebegümeci duyarlı ve ince ciltlere yararlıdır.
*Cildi Yumuşatır.
*Kompres veya lapa halinde uygulanması sivilce ve çıban olgunlaşmasını önlemeye iyi gelir.

Not : Gözaltı morlukları bir hastalıktan ileri geliyorsa bu yöntemler bir fayda sağlamaz. Bu gibi durumlarda öncelikle bir uzman hekime danışılmalıdır.

BUNLARDAN BAŞKA BIRDE SUNA DUMANKAYA Göz altı morlukları için tavsiyelerde bulunmuş. Buyurun

SUNA DUMANKAYA GÖZ ALTI MORLUKLARI

GÖZ ALTI MORLUKLARINA ÇÖZÜM :
Stress’li yaşam şartları, iş temposu ve giderek azalan uyku saatlerinin bir sonucu olan Göz Altı Morlukları günümüzde pek çok kişinin sorunu olmaya başladı.

Suna DUMANKAYA’nın bu sorun ile ilgili sunduğu bir kaç çözüm yolunu sizler için paylaşıyoruz.

S.Ablacım göz altı morluklarımdan çok rahatsızım. Bana lütfen bir öneride bulunun.
C: Taze inciri ortadan ikiye ayırın. Göz altınızın üzerinde 15 dakika bekletin. Ardından kuşburnunu çay gibi demleyip süzün. Pamuk yardımıyla göz çevrenize yavaş yavaş kompres yapın.
S: .33 yaşındayım göz altında mor halkalar var ne yapmalıyım?

C: Duygucum, gözaltı morlukları genetik yapıdan kaynaklanabileceği gibi, buna sağlık sorunu da sebep olabilir. O yüzden öncelikle bir doktora görünün. Morlukları hafifletmek için, birer çay kaşığı bal, limon suyu ve tuzsuz tereyağını karıştırıp, gün aşırı ince bir tabaka halinde sürün. 20 dakika bekletin. Haftada bir de kivi kabuklarının ıslak kısmını 15 dakika gözaltınızda tutun.
S: Merhaba. Benim göz altımda morluklarım, torba ve ödemlerim var. Bunu nasıl giderebilirim, tavsiyenize ihtiyacım var. Teşekkürler…
(2009-10-09)
C: Kivi kabuğunun ıslak yüzeyini göz altınızda bekletin. Morluklar için faydalıdır.

Bir litre suda, bir demet maydanozu ve pelin otunu 5 dakika kaynatın. 15 dakika demlenmesini bekleyin. Bu karışımdan her gün 2 su bardağı içmeye özen gösterin.

Her gün meyve ve sebze yemeyi ihmal etmeyin..

Bir çorba kaşığı kahve ve bir yumurta akını karıştırın. Gazlı bezin arasına koyup, göz kenarınızın üzerinde 15 dakika bekletin.
(2009-10-09)

S: Suna Abla ben 28 yaşındayım, göz çevremde çok fazla kırışık var ne yapmalıyım? Yardımcı olursan çok sevinirim.
(2009-10-09)
C: 1 çay kaşığı arı sütü, 2 damla kayısı yağı, 1 damla buğday yağı, 1 ampul E vitaminini karıştırıp soğuk bir yerde koruyun. Göz çevresine dıştan çe doğru masaj yaparak uygulayın. Hazırladığınız karışımı koruma ve kullanma süresi 5 gündür.
(2009-10-09)

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. ben 13 yaşındayım uykularım düzensiz okul tempom değişti çok erken kalkıyorum geç yatıyorum ama kendimi bildim bileli gözlerimin altı mor lütfen yardım edinin :)

  2. gözaltı morluklarım geçmiyor iyi gelen bir krem varmıdır?

  3. ablacım 19 yaşındayım göz çevrem koyu bir halka şeklinde çök rahatsızım ailemde de var ne yapmalıyım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir