Göz Altı Torbalarından Kurtulmanın Yolları

Göz Altı Torbalarından Kurtulmanın Yolları

Göz altı torbaları için ne yapmam gerekiyor diye düşünen bayanlar için ve erkekler için bu yazı yardımcı olacaktır belkide arkadaşlar. Doktorunuza başvurunuz ama yinede.

Gözaltı torbaları sarkması sonucu insanlara kötü bir görüntü vermektedir. Fakat bu sarkmalara yeşil çay sayesinde engel olabilirsiniz.

Yeşil çayı kaynar suda 5 dakika kadar demlendirin. Çay poşetlerini kaynar sudan çıkarıp oda sıcaklığında soğutun.Sonra da buzluğa kaldırıp 5 dakika bekletin.
Yeşil çay poşetlerini, gözlerinizin üzerine koyup 10 dakika bekletin.
Bu işlem gün boyu yaşadığınız stres ve yorgunluğu da azaltacaktır.

Alabileceğimiz en basit önlemlerden biriside, evde bir göz maskesi bulundurmaktır. Soğuk, buz içeren maskeler genellikle hızlı bir şekilde göz altı dokusunu sıkıştıracağından, hızlı bir rahatlama sağlar. Bunları 10-15 dakika kadar gözlerimizin üstünde tutmak faydalı olur.

Ayrıca, göz altı dokusunu sıkılaştıran birtakım mutfak malzemeleri de vardır. Soğuk patates ya da salatalık dilimlerini maske şeklinde belli bir süre bu göz bölgesinde tutmak gerekir. Soğuk çay maskesi de yapılabilir. Siyah çay ya da papatya çayı aynı etkiyi gösterir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir