Göz altı torbalarından ameliyatsız kurtulma

Göz altı torbalarından ameliyatsız kurtulma

Gözaltı torbaları erkek yada kadınların en büyük sorunlarından birisi ve belirli bir yaştan sonra herkesin başına gelen sağlık sorunlarından birisidir.

Bazıları göz altı torbaları için pek bir şey yapmazlar bazıları da kurtulmak için ellerinden geleni yapmak isterler.

Gözaltında gözün içini çevreleyen epitel ve kirpiklerimize kadar ulaşan derimiz arasında yine destek dokusundan fakir bir ölü boşluk bulunmaktadır. Sanılanın aksine bu bölgedeki sorunlar yağlanma problemleri değil bu ölü boşluğun dolma ve genişlemesine bağlı problemler olmaktadır. Torba diye adlandırılan şişlikler bu bölgenin genetik ve dış faktörler (kronik uykusuzluk, uzun süre ekrana bakma vb.) etkenlerle oluşan birikimlerdir.

Bu sorundan kurtulmak ve problemi çözmek için ameliyat olmak kişiler tarafından tercih edilmektedir. Tabi doğal çözüm ve tedavi teknikleri de kimi zaman dikkatlice uygulanmaktadır. Ancak son çıkan ameliyatsız çözüm oldukça ilgi uyandırmıştır.

Göz Altı Torbaları Tedavisinde Ameliyatsız Çözüm ile Kurtulmak Mümkün

Ameliyat olmadan ( halk tabiri ile bıçak altına yatmadan ) gözaltı torbalarını gidermek yöntemi bölgeye yapılan enjeksiyonlar ile bölgenin yeniden yapılandırılması ve şekillendirilmesi esasına dayanmaktadır. Bu sayede göz kapağı sarkmaları önemli ölçüde toparlanabilmekte ve göz altı bölgesi torba görüntüsü azaltılabilmektedir. Ek olarak peelingler yöntemi ile sözkonusu bölge derisi daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşturulabilmektedir.

Tedavi 10 hafta sürmektedir. Haftada 1 kez olacak şekilde periyotlar ile yapılmaktadır. Kanama pıhtılaşma bozukluğu olanlar, hamile ve süt verenler dışında herkese uygulanabilmektedir. Tıpkı ameliyatlarda olduğu gibi sonuçlar ömür boyu kalıcı değildir.

Bu yazı internet üzerinden araştırma yapılmış alıntıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir