Koltuk altı terlemesine ne iyi gelir

Son Güncelleme: 10.09.2020 11:29

Koltuk altı terlemesine ne iyi gelir

Koltuk altı terlemesi için bitkisel çözüm yöntemleri var hatta koltuk altı terlemesi için bitkiler bile var arkadaşlar. Öncelikle sizleri koltuk altı terlemesine bitkisel çözüm önerileri hakkında bilgilendirelim.

koltuk-alti-terlemesine-ne-iyi-gelirGerekli malzemeler:
1 tane patlıcan
1 su bardağı su

Uygulanışı:
Patlıcanın kabuklarını soyup kaynayan suyun içerisine atınız. 3-5 dakika kaynadıktan sonra, 30 dakika demlenmesini bekleyin. Günde 2-3 kez hazırlayacağınız bu bitkisel formülü, ılık olarak içiniz.

Ayrıca el ve ayak terlemesine pudra şekeri iyi gelir. Terleyen bölgelerinize pudra şekeri sürüp yarım saat bekleyin, ardından vücudunuzu pudra şekerinden temizleyin.

Koltuk altı terlemesi için çeşitli yöntemler

Bir litre suyun içine küçük parçalar halinde doğranmış iki avuç patlıcan katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay bardağı içilir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı enginar kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir. nazlim.net

Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı nane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

Küveti doldurarak bu suya 3 bardak domates suyu ekleyin. Suda 15-20 dakika bekledikten sonra durulanın. Domates suyu da güçlü bir ter önleyicidir.

Baklagillerden olan geven güçlü bir idrar sökücüdür ve vücutta biriken sıvının terleme dışında yollarla atılmasını sağlar. Günde bir bardak geven çayı içerek terlemeyi kontrol altına alabilirsiniz. İhtiyacınıza göre günde 2 bardaktan fazla olmamak üzere geven çayı içebilirsiniz.

Koltuk altlarınıza elma sirkesi sürerek 20 dakika bekledikten sonra bol suyla yıkayın.

Gece yatmadan önce koltuk altlarınıza limon suyu sürerek terleme sonucu oluşan kötü kokuların ve gün içinde aşırı terlemenin önüne geçebilirsiniz.

Koltuk altı terlemesini azaltmak için bitkisel yağları kullanabilirsiniz. 10 damla adaçayı yağını 15 damla lavanta yağı ile karıştırın ve bu karışıma yarım bardak içme suyu ekleyin. www.nazlim.net Karışımı sprey başlığı olan bir şişeye koyup deodorant gibi kullanabilirsiniz. Adaçayı etkili bir ter önleyici olup özellikle yaz aylarında sizi aşırı terlemeye karşı koruyacaktır.

Her gün bir bardak adaçayı içmek normalden fazla terlemeyi engelleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir