Göz Altı Şişlikleri Nasıl Geçer?

Göz Altı Şişlikleri Nasıl Geçer – Mutlaka herkesin başına gelmiştir gözlerin altında bazen şişlikler meydana gelir ve bu belli süre sonra geçer. Ama bazılarında bu durum kalıcı olur ve gözlerinin altı hep şiş durur. İşte bu yazımızda gözlerin altı neden şişer ve göz altı şişlikleri için bitkisel çözüm önerileri konusunda maskeler tarifler yayınlamaya çalıştık.

goz-alti-sislikleri-nasil-gecerGöz altı şişlikleri nedenleri ve neden olur?
Göz altı torbaları genellikle yorgunluk, stres ve en önemlisi genetik faktörlerin yol açtığı yaşlanma belirtisidir. Yorgunluk en sık rastladığımız sebeplerdendir. Uzun süre bilgisayar başında çalışmak, uzun saatler televizyon seyretmek, uykusuz kalmak göz altı torbalarını tetikleyen sebeplerdir.

Göz altı şişlikleri nasıl giderilir?
1 yemek kaşığı çavdar unu
1 tatlı kaşığı keçiboynuzu
4 adet kara üzüm suyu
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı limon suyu

Tüm malzemeleri karıştırarak macun kıvamına getirin ve göz çevrenize dikey hareketlerle sürün. 15 dakika bekletin, ardından yüzünüzü yıkayın. Eğer cildiniz hassas değilse bu maskeyi haftada iki kez uygulamanız faydalı olacaktır.

Göz altı şişlikleri için ne yapmalı?
1 çay bardağı kaynar suya birer kahve kaşığı çay ve nane koyun. 5 dakika beklettikten sonra süzün. Bardakta kalan posayı gazlı bez arasına koyup gözlerinize sürün. Patatesleri soyup dilimledikten sonra gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika beklettikten sonra gül suyu ile gözlerinizi yıkayın.

Göz altı torbalarına karşı zeytinyağlı çay
Bu kolay yöntem, göz altında oluşan şişkinlikleri dindirmek için oldukça etkilidir. Demlenmiş poşet çayı buzluğa koyun. Bir pamuğu zeytinyağına batırın ve göz kapaklarınıza ve göz torbalarına sürün. Daha sonra soğumuş poşet çayı gözlerinizin üzerine yerleştirin ve 10 dakika bekleyin.

Göz altı torbalarına karşı yumurta akı
2 yumurtanın akını bir kaba koyun ve çırpın. Yoğun bir kıvama geldikten sonra yumuşak bir kumaş yardımıyla göz altlarınıza sürün.

Göz altı torbalarına karşı salatalık
Kalın kalın dilimlediğiniz salatalıkları buzdolabınızda iyice soğutun ve gözlerinizin üzerine koyun. Salatalıklar soğukluğunu yitirene kadar gözlerinizin üzerinde bekletin.

Göz altı torbalarına karşı kahve
Kahve telvesini 20 dk. boyunca gözaltında maske olarak uygulayın ve yumuşak bir temizleyici ile temizleyip nemlendirici sürün.

Göz altı torbalarına karşı patates
Patatesleri rendeleyin ve buzdolabına koyup soğutun ve ardından gözaltlarınıza koyun ve 10 dakika bekletin.

Göz altı torbalarına karşı soda
Buz kalıplarının içine maden suyunu koyun ve buzlukta dondurun. Ardından gözaltlarınıza birer buz kalıbını koyun, eriyene kadar bekletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir