Sivilcelerden kurtulmak için ne yapılmalı

Sivilcelerden kurtulmak için ne yapılmalı

Çok çeşitli yöntemler var ama bizler şimdi sizlere daha değişik ve farklı yöntemlerden bir kaç tanesinden bahsedeceğiz. Belki işinize yarayacaktır deneyenler yorumlarını bırakırlarsa diğer arkadaşlar da bilgilenirler.

sivilcelerden-kurtulmak-icinEvde yapımı sivilcelerden kurtulmak için maskeler

1. Aspirin:
Çoğumuzun ergenlik çağında tek tük sivilcesi olmuştur. Bir aspirini ezerek ve çok az suyla bunu ıslatarak, sizi bıktıran sivilceler üzerine sürün. Ve sivilcenin üzerinde birkaç dakika kalmasını sağlayın, sonra sabun ve suyla yıkayın. Bu kızarıklığı azaltacak ve ağrısını hafifletecektir. Eğer, sivilceniz halen geçmezse, bu uygulamayı sivilceniz tamamen iyileşene kadar her gün tekrarlayın.

2. Zeytinyağı:
Akneyi tedavi etmek için yüzünüze zeytinyağı sürmek biraz saçma gibi gelebilir. Ancak birçok insan bunun işe yaradığını söylüyor. 3 çorba kaşığı zeytinyağı ile 4 çorba kaşığı tuzu karıştırın ve macun hazırlayın. Karışımı elinize ve parmaklarınıza sürün ve yüzünüze yayın. Bir iki dakika bekledikten sonra, ılık ve sabunlu suyla yüzünüzü durulayın. Bir hafta boyunca bunu her gün uygulayın, daha sonra ise bu uygulamayı haftada 2 ya da 3 kez yapın. Yüzünüzde farkedilir bir iyileşme göreceksiniz. Zeytinyağı cildin doğal nemini iyileştirirken, tuz da gözenekleri temizliyor.

3. Diş macunu:
Yüzünüzün ortasında kocaman duran sivilcenizden şikayetçiyseniz, sivilcenin üzerine jel ve beyazlatıcı olmayan diş macunu sürün. Sabaha kadar sivilceniz kurumuş olacak. Diş macunu sivilcenin suyunu alır ve yağı içine çeker. Bu yöntem çok işe yarar. Ancak, hassas ciltler için tahriş edici olabilir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. adam gibi bi maske koyun şansa bak elimde malzeme kalmamıs

  2. peki zeytin yağı doğal mı olmalı yoksa marketten alınan zeytinyağıyla da olur mu ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir