Cilt Lekelerinden Kurtulmak için Maske

Cilt Lekelerinden Kurtulmak İçin Maske Cilt Lekelerini Gidermek için Maskeler

İnatçı cilt lekelerinden kurtulmak için maske tariflerini bu yazımızda sizlere internetten bulduğumuz çeşitli örnekler ile anlatmaya çalışacağız. Tabi her zaman olduğu gibi cilt lekeleri için bir uzmana görünmenizde fayda var arkadaşlar.

cilt-lekelerinden-kurtulmak-icin-maskeLEKELERİ YOK ETMEK İÇİN
Malzeme:
1 çay kaşığı amonyak,
1 çay kaşığı peridrol,
1 çay kaşığı saf su,
1 çay kaşığı sabun

Uygulama:
Kullanılmamış bir sabunu rendeleyin ve diğer malzemelerle karıştırın. Cildin hassaslığının ölçülmesi için önce elinizin üzerine deneyin, sonra lekelerin üzerinde bekletip, bol su ile yıkayın. Bu karışım haftada bir kez uygulanabilir. Dışarı çıkarken güneşten koruyucu ürünler kullanmaya dikkat edin.

CİLT LEKELERİNDEN KURTULMAK İÇİN MASKE

GEREKLİ MALZEMELER:
* 1 çay kaşığı taze sıkılmış lahana suyu,
* 1 çay kaşığı taze sıkılmış elma suyu,
* 1 çay kaşığı süt,
* yumurta akı (çok az miktarda)

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :
Tüm malzemeleri karıştırın. bir tülbentin, göz ve burun kısmını keserek, yüzünüze göre bir maske hazırlayın. Hazırlamış olduğunuz sıvı maskeye, tülbenti batırın ve sıkın. bu ıslak tülbenti, yüzünüze koyun ve elinizle haifçe bastırın. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi yaptıktan sonra, dışarı çıkılmaması gerektiği için, gece yapmanız öneriliyor. Cildinizi ılık su ile temizledikten sonra, uygun bir nemlendirici sürün ve güzelce uyuyun. bu maskeyi, haftada 3-4 defa yapın. En az 2 ay uygulayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir