Kepeklerden Kurtulmak İçin Neler Yapılmalı

Reklamlar

Kepeklerden Kurtulmak İçin Neler Yapılmalı

Saçlarda oluşan kepeklerden kurtulmak için yapılması gerekenler nelerdir ve kepeklerden nasıl kurtulurum diyenler için bizlerde sizlere bazı öneriler verelim istedik arkadaşlar.

kepeklerden-kurtulmak-icinYazımız içerisinde kepeklerden kurtulmanın bitkisel yolları da dahil pek çok yöntem hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Yoğurt Maskesi;
Saçlarınızı şampuanla yıkayıp durulayın. Ardından saç diplerinize yoğurdu iyice masaj yaparak uyguladıktan sonra 10-15 dakika kadar bekletin. Saçlarınızı tekrar durulayıp, mümkün olduğu kadar az şampuan kullanarak yıkayın. Son durulama suyunda 2 kaşık sirkeye ısırgan otu, kekik veya ada çayından hazırlanan bir karışım da kullanabilirsiniz.

Isırgan Otu ile Tedavi ; (Yarım litre sıcak su ve 5 poşet ısırgan otu çayı)
Sıcak suyu derin bir kabın içine alın. Isırgan otu çayını sıcak suya ilave edin. Kabın kapağını kapatıp, ısırgan otu çayının demlenmesi için 5 dakika bekletin. Sürenin sonunda karışımın soğuması için bekletin. Saç tipinize uygun şampuanla saçlarınızı yıkayın. Saçlarınız ıslakken ısırgan otlu karışımı saç diplerinize yedirin. 10 dakika bekleyip ılık suyla durulayın. Bu arada hatırlatmadan geçmeyeyim bunu haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Bir Yöntem Daha ;
Bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı keten tohumu yağı, bir çay kaşığı deniz tuzu ve bir tatlı kaşığı sirkeyi karıştırın. Haftada bir kez, bu karışımı masaj eşliğinde saç diplerinize sürün. Başınızı streçle sarıp, iki saat böyle kalın. Ardından da saçlarınızı kükürt ya da çinko içeren bir şampuanla yıkayın.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.