Düz bir karın için neler yapılmalı

Son Güncelleme: 17.09.2020 20:58

Düz bir karın için neler yapmalı

Bütün bayanların hayalidir düz bir karına sahip olmak ve bunu bazıları başarır bazıları ise başaramazlar ve hep uğraşırlar. İşte bizde size kolaylık olması açısından basit bir kaç kuraldan bahsedeceğiz sizlere.


– Zayıflıyorum ama karnım incelmiyor. Ne yapmalıyım?

Yeteri kadar protein almıyor ya da kaslarınızı çalıştırmıyorsunuz.Diyetinize yağsız et ekleyin ve ağırlık çalışın.

– Egzersiz yaptıktan sonra hep aşırı yiyorum. Ne yapmalıyım?

Aslında bu büyük bir öğün için en iyi zamandır. Egzersiz sonrasında proteinler ve tam tahıllı ürünler tercih edin.

ÖRNEK DİYET MENÜSÜ

Kahvaltı
2 yumurta
1 dilim beyaz peynir
2 dilim kepek ekmeği

Öğle yemeği
Ton balığı ya da ızgara balık
Yeşil salata
Brokoli

Akşam yemeği
Izgara hindi eti
Domates ve fasulye salatası
1 kaşık keten tohumu

Ara öğünler
1 kase yoğurt
1 avuç ceviz
1 elma

Düz bir karın için 5 altın kural

1- Yere sırt üstü şekilde uzanın ve parmaklarınızı başınızın arkasında birleştirin. Dizinizi çenenize doğru getirmeye çalışın ve bu sırada omuzlarınızı, boynunuzun konumunu değiştirmeden yerden yukarı doğru kaldırın. Sol bacağnızı düz tutarak yerden 45 derece açıyla kaldırın ve sağa doğru hafifçe dönmeye çalışın. Yatarak bisiklet kullanıyor gibi de düşünebilirsiniz. Pedal çeviriyor gibi 12-16 kez bacak değiştirerek uygulayın.

2- Sandalyenin üzerine çıkın ve sıkıca tutunun. Dizlerinizi sırayla kıvırarak çenenize doğru kaldırmaya çalışın, bu hareketi 12-16 kez tekrarlayın.

3- Yere sırt üstü uzanın. Ellerinizi yanlara düz bir şekilde uzatın. Bacaklarınızın ikisini de 90 derece açıyla yukarı doğru kaldırın ve bacak bacak üstüne atar gibi düz olarak bir süre sabit durdurduktan sonra değiştirin. Hareketi 12-16 kez tekrarlayın.

4- Yere sırt üstü uzanın. Ellerinizi 45 derecelik açıyla kulaklarınızın yanından düz olarak geriye doğru uzatın. Düz olarak uzattığınız bacaklarınızı 45 derece aralık şekilde kıvırın. Omuzlarınızı kendinize doğru kaldırın.

5- Yere yüz üstü uzanın. Ayak parmaklarınızın ucunda ve el dirseklerinize dayanarak tüm vücudunuzu havaya kaldırmaya çalışın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir