Göz kaleminin akmaması için ne yapılmalı?

Göz kaleminin akmaması için ne yapılmalı? Sayfamızda, makyaj esnasında kullanılan göz kaleminin akmasını engellemek için ne yapmak lazım anlatılmıştır.

Bir çok kadının en büyük sorunlarından birisi makyaj yaptığı göz kalemlerinin akmasıdır. Böyle bir durum makyajın heba olmasına ve istenmeyen bir görüntü oluşmasına sebep olabilir. Son zamanlarda piyasada akmayan göz kalemleri çıksa da yine çoğu kadın bu dertten kurtulmak için çare ararlar. İşte burada göz kaleminin akmaması için ne yapmak lazım püf noktaları ile açıklıyoruz.

Göz kaleminin akmaması için makyaj yapmadan önce çakmakla göz kaleminizin ucunu ısıtın ve hemen ardından buzluğa koyun. Sıcakken asla gözünüze sürmemeye dikkat edin. Göz kalemi nasıl kalıcı olur sorusu ise herkesin cevabını merak ettiği konulardandır. Onun için yapmanız gereken ise, göz kalemini farla beraber kullanmanızdır. Göz kaleminizle uyumlu renklerde olan bir far, onun üzerine kalem daha sonra ise en üste yeniden far sürmeniz göz kaleminin kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Göz kaleminin dağılması seksilik katar

Göze çekilen kalemin dağılması normaldir. Göz kalemi hafifçe dağıldığında çok daha seksi bir hava katar. Onu sabitlemeye çalışmak, daha katı ve keskin bir ifadeye sebep olur. Ancak yine de göz çevresinde katı ve keskin bir çizgiden yanaysanız, o zaman o belirginliği sağlamak için sıvı halinde olan eyeliner’ları kullanın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir