Yağlı Cilt için Ne Yapılmalı

Yağlı Cilt için Ne Yapılmalı Yağlı Cilt için Ne Yapmalı

Hanımların en büyük sorunu olan yağlı ciltler için ne yapılmalı ve yağlı ciltler için öneriler bu yazımızda sizlerle hanımlar. Cildi yağlı olanlar ne yapmalı da bu sorundan kurtulabilsinler.

Öncelikle söyleyelim ki bir uzmandan yardım almak en güzelidir ve buradaki yazılanları da uzmana söyleyerek yapılıp yapılmaması konusunda fikirlerini alarak uygulamalısınız.

Şimdi konumuza dönelim arkadaşlar.

Yağlı ciltler sivilce ve akne oluşumuna neden olur.Eğer cildiniz yağlı ise düzenli uygulayacağınız bir maske ile bu sorunu giderebilirsiniz.Kozmatik ürünlere gerek kalmadan evinizde doğal yollarla kolayca cildinize uygun maskeyi hazırlayıp uygulayabilirsiniz.Yağlı ciltler için en iyi limon maskesidir.Çünkü limonda bulunan C vitamini hücrelerin yenilenmesine ve cildi mikroplardan arındırarak sıkılaşmasını sağlar.

Uygulama için bir limonun kabuğunu rondoda çekerek püre haline getirin .Temiz cildinize sürerek 2_3 dakika bekletin ve cildinizi durulayın.Düzenli uygulamanız sonucunda cildinizin sıkılaştığını ve yenilendiğini göreceksiniz.

BİR BAŞKA ONERIDE BU YAZIMIZDA
Cildi yağlı olanların temizliğe ve yediklerine dikkat etmesi gereklidir. Fast-food, kola, baharat, yağlı gıdalar, sigara, kafein, kuruyemiş, çikolata ve hayvani yağlardan uzak durulmalı; bunların yerine bol bol taze sebze ve meyve tüketilmelidir.

Aşırı ışık, sıcak ve stresten mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Akne prepartları kullanılmalı, gece yatmadan önce cilt temizlenmelidir. Bütün gün boyunca cilt, dış etkilerden yeterince kirlenmiş olduğundan yağlı cildi jelle temizlemek şarttır. Temizleyiciden sonra, alkol oranı yüksek tonik uygulanmalı, haftada bir defa peeling yaparak ve arkasından onarıcı yağ dengeliyici maskeler kullanılmalıdır. Nem bazlı hidrolu nem veren nemlendiriciler ile cilt yağı dengede tutulur.

Cildin sağlığı için sivilce ve aknelerle oynanmamalı ve asla tırnakla sıkılmamalıdır. Yanlış işlemden dolayı, akneler kistleşebilir. Bu da ağır sonuçları beraberinde getirir. Sabun cildin kendi ürettiği yağı ve nemi kurutacağından ayrıca cildin kendine ait pH değerini bozacağından her cilt için uygun değildir. Cildinizin sağlığı ve güzelliği için bu tür problemleriniz varsa, mutlaka uzman bir estetisyenden yardım isteyiniz. Ayrıca leke ve izler kalacağından, açık gözenekler oluşacağından, cildinize yanlış müdahalelerde bulunmaktan kaçının.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir