Yağlı ciltler için makyaj önerileri

Yağlı ciltler için makyaj önerileri Yağlı ciltler için makyaj nasıl yapılmalı

Yağlı ciltler için nasıl makyaj yapılmalı ve makyaj yaparken nelere dikkat edilmeli bu yazımızda hep beraber okuyarak öğreneceğiz arkadaşlar. Cildi yağlı olan bayanlar (hemen belirtelim makyaj yapan erkeklerde artık çıkmaya başladı onlar içinde) için makyaj önerilerimize başlayalım.

yagli-ciltler-icin-makyajRutin Temizlik:
Hepimiz biliyoruz fakat rutin ve derinlemesine bir temizlik ile güne başlamak en önemlisi. Sıcak ortamlarda daha fazla yağ üreten cilt oldukça can sıkıcıdır. İyi bir temizleyici ve tonik ile güne cildinizi hazırlayın.

Yağsız Nemlendirici:
Cildiniz yağlı diye nemlendirme ihtiyacı olmadığını düşünmeyin. Her cilt tipi kendine uygun ürünler ile mutlaka nemlendirilmeli. Fakat söz konusu yağlı cilt olunca yağsız bir nemlendirici seçmeye özen gösterin. Yağ içeren bir nemlendirici ile yüzünüze daha fazla yağ katmaya gerek yok.

Primer:
Yağlı ciltlere yapılan makyajda en önemli giriş makyaj bazı ve far bazı kullanmaktır. Bir tuvali hazırlar gibi yüzünüzü makyaja baz ile hazırlayın. Yüzünüze uyguladığınız bazı göz kapaklarınıza da uygulayın veya far bazı kullanın.

Pudra:
Yağlı bir cildin en iyi arkadaşı pudradır. Yağsız bir nemlendirici, primer ve pudra ile gün boyu cildinizi yağlı görüntüden uzak tutabilirsiniz.

Yağ emici ped:
Yağlı ciltlerin acil durum yardımcısı kesinlikle yağ emici pedler. Sıcak ortamlarda makyajınıza rötüş ve tazeleme gerektiğinde öncelikle yağ emici pedler ile yüzünüzdeki fazla yağı alın ve makyajınızı tazelemeye başlayın.

Işıltılı makyajdan vazgeçin:
Yağlı bir cildin vazgeçmesi gereken bir ürün varsa oda ışıltılı ürünler. Allığınız, bronzerınız ve pudranız mutlaka mat olmalı ve ışıltı içermemeli. Alışverişe çıktığınızda mutlaka aldığınız ürünlerin mat olduğundan emin olun.

Cildiniz yağlı ise gördüğünüz üzere işiniz zor arkadaşlar. Umarım bu bilgiler sizlere yardımcı olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir