Gençler İçin Makyaj Önerileri

Gençler İçin Makyaj Önerileri Gençlere Makyaj Önerileri

Hadi gençler ve kendini genç hissedenler bu yazımız sizler için. Gençler nasıl makyaj yapmalıdır, makyaj yaparken nelere dikkat etmelidir hepsini burada bulabilirsiniz.

gencler-icin-makyajGençlerin vücudu ve yüzü ileriki yaşlardakilere göre daha pürüzsüz ve canlıdır. O yüzden yüzümüze çok özenle davranmalı ve tahriş etmemeliyiz.

Cilt: Bu dönem cildiniz için doğru bakım disiplininin oturtulduğu dönemdir. Cildinize uygun bir temizleme kremi bularak sabah, akşam kullanın. Gün sonlarında yüz temizliğinde daha da özenli olun.

Eğer yağlı bir cildiniz veya sivilceniz varsa jel temizleyicileri deneyin. Cildi nemlendirme de çok önemlidir. Sivilce sorununuz varsa yağsız bir nemlendirici kullanın.

Bu tip sorunlarda, genellikle eğilim cildi kurutmaya yöneliktir. Halbuki bu yöntem cildi daha da kötüleştirir. Doğru olan, uygun bir nemlendirici ile gözeneklerin nefes almasını sağlamaktır.

Şöyle ya da böyle, herkes gençlik çağlarında sivilce veya bir takım başka cilt problemleriyle uğraşmak durumunda kalmıştır. Bu durum sıkıcı olmasına rağmen, üstesinden gelmek için pek çok çözüm ve tedavi yolu vardır.

Ten İçin Kapatıcı:

Cilt renginize tam olarak uyanını satın alın. Yüze uygulandığında belli olmamalıdır. Fark ediliyorsa cildinize uymayan bir renk demektir. Sadece kusurlarınızı örtmek için kullanın. Hafif bir pudrayla oturmasını sağlayın. Cildiniz genç olduğu için fondöten kullanmanıza gerek yok.

Allık:
Allık görünümde büyük değişiklik yapar. Kendiniz için doğru rengi bulun ve elmacık kemiklerinizin üzerine sürerek iyice dağıtın. En doğru allık rengi, spor yaptığınız zaman yanaklarınızın dönüştüğü renktir. Eğer kullandığınız allık çok belli ise allık tonunuz yanlış demektir.

Toz allık mı, krem mi? Cildiniz pürüzlü ise, en iyisi ve uygulama açısından en kolayı toz allıktır. Krem allık, canlı ve doğal görünür ancak uygulaması daha zordur. Sürdükten sonra, hem yanağa hem de yanlara ve aşağılara doğru iyice yedirilmesi gerekir. Cildiniz yağlıysa krem allıktan uzak durun.

Dudaklar:
Günlük kullanım için dudak renginize benzeyenleri seçin. Özel günlerinizde (mezuniyet gibi!) doğal renkli bir kalem ile dudak çevrenizi çizip üzerine parıltılı bir parlatıcı kullanın.

İlgili Makaleler

Diş telleri:
Diş telleriniz varsa, çıkarıncaya kadar parlak rujlardan kaçının. Dudaklarınızın kurumasını önleyecek dudak koruyucuları veya parlatıcılar kullanın. Çatlaklar ağzınıza, yani istemediğiniz yerinize dikkat çekebilir.

Diğer yüz hatlarınıza yoğunlaşın: bakımlı bir cilt, hafif allık ve belki gözlerinize uygulayacağınız küçük bir gölge dikkati başka tarafa çeker.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir