Yağlı Ciltler İçin Badem Maskesi Yapımı

Yağlı Ciltler İçin Badem Maskesi YapımıYağlı Ciltler İçin Badem Maskesi Yapımı

Çoğu arkadaşımız bu konu hakkında özellikle de bayanlar çok dertliler çünkü yağlı ciltlerin bakımı çok zordur ve devamlı sizi rahatsız eder. Özellikle yüz bölgesinde hiç hoş olmayan görüntüsünün yanında çabucak tahriş olmasının da yolunu açar. Öncelikle arkadaşlar cildiniz yağlı mı gerçekten değil mi onu anlamalısınız ondan sonra işlemlere başlamalısınız.

Cildin yağlı olup olmadığını anlamak için bence en etkili yöntem; yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirici kullanmadan bir yada iki saat içerisinde yüzünüz yağlanıyorsa yağlı bir cilde sahipsiniz demektir. Neyse konumuza dönelim arkadaşlar.

Evde yağlı ciltler için badem maskesi nasıl yapılır anlatımını sizlere bu yazımızda yapmaya çalışacağız arkadaşlar.

Papatya, ıhlamur çiçeği, lavanta, mürver ağacı çiçeği ve çam filizinden eşit miktarda alıp, karıştırın. Bu karışımdan 2 çorba kaşığı alıp, 150 gram kaynar su içinde haşlayın. Bu karışıma 3 çorba kaşığı badem de katıp, haşlamaya devam edin.

Ardından 1 tatlı kaşığı un ve yarım tatlı kaşığı bal ilave edin. Ocaktan alın ve süzün. Sıcak şekilde karışımı yüzünüze sürün. Elbette sıcaklık dayanılır gibi olmalıdır. Yarım saat bekledikten sonra, önce sıcak sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir