Makyajda Renk Uyumu

Makyajda Renk Uyumu Nasıl Yapılır

İster gözde olsun isterse yüzde olsun makyaj yaparken renk uyumuna ve renk seçimine dikkat etmek gerekir arkadaşlar.

makyajda-renk-uyumuCilt tipinizi biliyorsanız doğru şekilde makyaj yapmak için ilk adımınızı atmış demektirsiniz. Güzel görünmek ve olduğunuzdan daha genç görünmek renk uyumundan geçer dostlar bu yüzden açıklamalı olarak hangi renk ne işe yarar anlatacağız.

Gök mavisi gözler
Mavi tonları gözlerinizin belirgin olmasını sağlar. Bu da daha etkileyici bir bakışınızın olmasını sağlar. Yapacağınız açık mavi bir far uygulamasıyla hem seksapalitesi yüksek bakışlar, hem de daha belirgin gözlere kavuşacaksınız.

Gökkuşağını gözlerinize taşıyın
Göz kapaklarınızın iç kısmına zümrüt yeşili far sürün. Göz kapaklarınızın dış kısmına ise açık pembe sürün. Mavi göz kalemiyle gözlerinizi çevreleyin. Gözlerinizin büyük durmasını istiyorsanız dışına, küçük görünmesini istiyorsanız içine uygulayın. Doğal bir görünüm için göz kaleminin üzerinden zümrüt yeşili farla geçebilirsiniz.

Kirpiklerinizi de rimelle dolgunlaştırın. Yanaklarınıza farınıza uyum sağlayan açık pembe bir allık uygulayın.

Beyazın sağlığı yüzünüzü saracak

Beyaz ve pembe ile yüzünüzde hem saf, hem de etkileyici bir etki yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken işlem; fırçanızı hafif ıslatın ve beyaz fara batırın. Göz kapaklarınıza ve göz kapağınızın iç kısmına doğru sürün.

Göz kapağınızın sadece başlangıç kısmına uçuk pembe bir far ve kaş altlarınıza parlak bir pembe sürün. Rimelinizi kahverengi tonlarında kullanın.

Pembeden vazgeçemeyenler için
Birçok kişinin vazgeçemediği pembe rengini en güzel kahverengi tonlarıyla kombinleyebiliriz. Göz kapaklarınızn başlangıcına kahverengi far sürmelisiniz. geri kalan tüm kısımları pembe bir far ile doldurun. Derin bir bakış için ise kaşınızın alt kısmına parlak gri bir far sürün. Son olarak kahverengi rimel ile kaşlarınızı dolgunlaştırın.

Toprak tonları için
Pembe allık ve bronz far hem doğal, hem de son derece etkileyici olmanızı sağlayacak. Bunun için göz kapağınızın başlangıç noktasına altın renkli bir far sürün. Kaşlarınıza kadar koyu renkli bir pudra uygulayın. Kaşlarınız seyrekse uygun bir tonla araları kapatın. Rimelle dolgunlaştırdıktan sonra yüzünüze canlılık getirmesi için ışıltılı, toprak rengi bir allık uygulayın.

Renkli bir makyaj için hangi ruj?
Yüzünüze renkli bir makyaj uyguladıysanız dudağınızı fazla abartıya kaçmadan boyamalısınız. Örneğin pembe ağırlıklı bir makyaj yaptıysanız dudaklarınıza uçuk bir pembe ruj sürebilirsiniz.

Sade bir makyaj için hangi ruj?
Makyajınız son derece sadeyse gül kurusu tonlarını sürmelisiniz. Böylece hem etkileyici, hem de doğal bir hal alacaksınız.

Pastel bir makyaj için hangi ruj?
Pastel tonlar kullandıysanız dudaklarınız daha naturel olmalı. Bunun için uçuk bir pembe ya da bronz bir ruj tercih edebilirsiniz.

Kahverengi tonlarında bir makyaj için hangi ruj?
Bu tonlardaki makyajda dudaklarınız sade olmalı. Bunun içib bir parlatıcı ya da açık renkli bir pembe ruj uygulayabilirsiniz.

Açık tenliler makyaj malzemeleri içinde bronz ve bakır allıklar bulundurmalı
Açık tenli kadınlarda makyaj her zaman risklidir. Beyaz ten üzerine yapılacak yanlış uygulamalar, kötü sonuçlara yol açabiliyor. Açık tenli kadınlar, makyaj öncesi baz oluştururken açık renk fondöten kullanmalı. Fildişi rengi fondöten, cildi dengelemeye yardımcı olacaktır. Cilt lekesi için sıcak şeftali, pembe ve tonları tercih edilebilir. Açık renkli bazın ardından allık tercihi bronz, şeftali ve bakır tonlarından yana kullanılmalı.

Göz farı seçiminde kahverengi, haki ve toprak tonları tercih edilebilir. Evoria makyaj uzmanları siyah göz farı ve kalem kullanmaktan kaçınılmasını, bunun yerine kahverengi kalem ve rimelin daha iyi sonuç vereceğini söylüyor. Makyajı tamamlamak için şeftali ve pembe tonlarında rujlar iyi sonuç verecektir.

Buğday tenlilere gül ve erik renkleriyle profesyonel makyaj
Orta ton cilt rengine sahip olanlar için makyaj teknikleri çok da farklı değil. Profesyonel makyaj izlenimi yaratmak için öncelikle doğru fondöten veya kapatıcı kullanmak gerekiyor. Koyu renk bir astar ile nötr renklerle kapatıcı kullanılarak makyaj desteklenebilir. Buğday tene sahip kadınlar, daha parlak bir cilt görünümüne sahip olmak için gül ve erik renklerini kullanabilirler.

Bej, kahverengi ve karamel gibi renkleri, altın ve gümüşle kombine edip canlı bir görünüm elde edilebilir. Kavun ve kayısı tonları da ışıltılı bir gölge vermek için karıştırılıp kullanılabilir.

Eğer orta tonlarda bir cildiniz varsa; koyu mor ve canlı mavi kullanmaktan kaçınmanız gerekiyor. Çünkü göz üzerinde kullanılan canlı bir mavi, gözü şişmiş veya morarmış gibi gösterebilir. Buğday tenliler profesyonel makyaj için ruj tercihini canlı turuncu ve canlı pembe renklerinden yana kullanabilir. Böylelikle makyajda renk uyumu sağlanmış olur.

Esmerler, ateşli kırmızı ve kahverengi mercan rujlarla makyajda renk uyumu sağlamalı
Koyu renk bir cilt tonunuz varsa cilt rengini ön plana çıkarmak için kullanılacak makyaj malzemeleri ışıltılı ve parlak pembe tonlarında seçilmeli. Böylelikle daha canlı makyaj modelleri elde edilebilir. Makyaj teknikleri konusunda en önemli konu doğru makyaj malzemelerini kullanmak . Yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz yerlerde daha canlı tonlar kullanmak gerekiyor. Özellikle esmerler gözlerinin güzelliğini ortaya çıkarmak için altın, gümüş, çikolata ve zümrüt yeşili, mor ve lacivert gibi renkleri kullanmalılar. Kırmızı tabanlı gölgeler de çekici gözleri oluşturmada yardımcı olacaktır.

Bronz ve dut renkli allık ile derin sıcak pembe, fuşya ve kayısı allık renklerini tercih edebilirsiniz. Dudaklarınızda bal rengi altın ışıltı, karanlık berry renkler, koyu kırmızı ve derin mürdüm tonları uyum sağlayacaktır. Esmerler ayrıca ateşli kırmızı ve kahverengi mercanları da deneyebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir