Dolgun Dudaklar için Ne Yapılmalı

Dolgun Dudaklar için Ne Yapılmalı Yapmalı

Bu yazımızda dolgun dudaklar için ne yapmalıyız ve dolgun dudaklar için maske yada bitkisel çözüm yöntemleri var mıdır inceledik ve bulduğumuz sonuçları sizlerle paylaşalım istedik arkadaşlar.

Gerekli Malzemeler

1 büyük kaşık (yemek kaşığı olabilir) vazelin veyahut balmumu
1 kase kaynar su (Bunu vazelin veya balmumunu eritmek için kullanacağız.
1 küçük kaşık (çay kaşığı olabilir) karabiber yağı ve aloevera yağı
1 küçük kaşık vanilya ve kırmızı gıda boyası
1 orta boy (tatlı kaşığı olabilir) gliserin

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Tüm malzemeleriniz hazırsa yapılışını ve uygulanışını anlatalım. Öncelikle 1 kase kaynar suyu vazelin veya balmumum altına koyun. Böylece bunların erimesini sağlayarak, biraz sonra içerisinde ekleyeceğimiz malzemelerin rahatlıkla karışmasını sağlayabileceksiniz. Diğer tüm malzemeleri, balmumu veyahut vazelin eridiğinde içerisine atın ve karıştırmaya başlayın. Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra parmak uçlarınızın yardımıyla bu karışımı dudaklarınıza sürebilirsiniz. https://www.nazlim.net/guzellik/dolgun-dudaklar-icin-ne-yapilmali.html İstediğiniz dolgunluğa ulaşana kadar karışımı sürebilirsiniz. İstediğiniz dolgunluğu yakaladığınızda karışımı daha fazla sürmeyiniz. Ayrıca bu karışım tek seferlik değildir. Hazırladığınız karışımdan arta kalanları ilerleyen zamanlarda kullanabilirsiniz.

Dudakları Dolgunlaştırmanın Doğal Yolları

Hazırlık aşaması

Tüm yüzünüzü yıkayın ve dudaklarınızı önce ılık sonra soğuk su ile ovun. Ardından aşağıda anlatacağımız egzersizleri onar defa yapın ve ilk aydan sonra yavaş yavaş 20şer defaya doğru arttırın.

Egzersiz 1

Dudaklarınızı gerin, ağzınızı açık ve sonra sıkıca kapatın. Yüz kaslarınızı rahatlattıktan sonra ağzınız kapalı bir şekilde dudaklarınızı sağa ve sola oynatın. Hafif hareketlerle dudaklarınızla 8 çizmeye çalışın.

Egzersiz 2

Dudaklarınızı gerin ve derin nefes alın. Nefesinizi verirken dudaklarınızı mum üfler gibi büzün.

Egzersiz 3

Derin nefes alın, yanaklarınıza doldurun ve dudaklarınızı büzerek yavaş yavaş verin.

Egzersiz 4

A,e,u ve o ünlü harflerini hızlıca söyledikten sonra derin nefes alın ve yanaklarınıza doldurun. Sonra yavaşça nefesinizi verin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir